| GuitarFly a întrebat:

o dilema, pleaseeeeee help. Fratele meu care e mai mare cu un an are o asa zisa prietena pe care o place rau, tot timpul imi povesteste despre ea, cat de dulce e si chestii. Am intalnit-o si eu si clar nu e genul lu` fratele meu. E mai mica decat mine la statura e o scandura slaba. Odata am vazut-o sarutandu-l pe fratele meu, insa se vedea pe fata ei ca nu i-a placut. Odata am vazut-o in parc cu alt tip mai mare si vedeai de la o posta ca era indragostita de el. I-am facut o poza cu telefonul si i-am aratat-o la fratele meau, insa nu m-a crezut, i-am spus de 100000 de ori sa se desparta de ea, insa el nu ma crede chiar si dupa ce a vazut poza, acum nu o mai palce pe fata aia, o iubeste. Ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| mihaelaanamaria22 a răspuns:

Eu in locul tau as vb cu eade fata cu fratele tau si i-as spune ce cred despre ea si nu in ultimul rand i-as arata poza, asta ca sa vezi si tu si al tau fratior destept cum reactioneaza fata; dk nici asa nu il convingi, lasa-l sa se convinga sg de ea

3 răspunsuri:
| fuckThisLife a răspuns:

Nu ai ce sa faci.lasa-l singur sa-si dea seama de grseala.pentru ca data viitoare va sti ce-i de facut, lasa-l sa invete din greseli

| tzze a răspuns:

Pai m-as imprieteni cu fata respectiva sa-i aflu programu' sau ce locuri frecventeaza. si dupa as iesi cam pe unde iese ea la cam aceeasi ora. ideea e sa o intalnesti si sa nu fie cu fratele tau, ci tu sa faci pe detectivul. poate era doar o ruda pe care o privea cu admiratie (gen verisor mai mare sau frate.).

| CorontzGurGurul a răspuns:

Nu incerca sa te bagi in relatia nimanui pentru ca o sa fi prinsa la mijloc si s-ar putea ca tot tu sa ai de suferit. Chill. Poate ca va suferi o perioada dupa respectiva, dar nu te va invinui pe tine pentru despartirea lor.