| muceacitalinda a întrebat:

. buna! o sa incep : de la. un timp 4-5 ani m-am indepartat foarte mult de familia mea, dar nu stiu. motivul, si credeti-ma ca cea ce scriu cu lacrimi in ochi. cand o persoana vrea sa vorbeasca cu mine eu il resping si nu stiu din ce cauza.nu vreau sa spun secretele mele nici mamei si stiu ca ar trebui sa fie o prietena pentru mine. toti cred ca nu ii mai iubesc! iar eu de fapt mia-s da orice pentru ei. cred c sunt intr-o deppeesie din care vreau sa ies. asta sper de 3 ani si degeaba. parintii mei ma iubesc asa de mult iar eu. ii resping. ma doare sufletul si cat as vrea sa rezolv asta nu pot.nu pot spune nimanui ce am pe inima. ajutati-ma pozitiv

Răspuns Câştigător
| Ramo80 a răspuns:

Comunicarea e foarte importanta pentru linistea sufletului. Prin simpla povestire a problemei, sufletul se mai descarca. Ai adunat prea multe si probabil ca simti cum toate te coplesesc! Nu-ti fie teama sa spui ceea ce te doare, ce te framanta! Cu totii avem nelinisti si probleme iar familia e prima la care apelam. Spui ca parintii tai te iubesc enorm, la fel si tu pe ei iar lucrul asta ar trebui sa te faca f deschisa si sa aveti o relatie perfecta. Schimba-ti putin modul de gandire. Gandeste-te ca ei sufera cand te vad asa si ar da orice sa te ajute dar nu o pot face pentru ca nu-i lasi tu sa intre in inimioara ta. Lasa-i sa-ti stie supararile si problemele si vei vedea ca vei primi mult ajutor si numai sfaturi bune, deschide-ti sufletul in fata lor, in felul asta vei scapa de starea in care ai intrat! Incearca sa te exteriorizezi, sa le arati sentimentele tale, imbratiseaza-i, saruta-i si spune-le ca-i iubesti! Gandeste-te cati copii nu au avut sansa de a avea niste parinti carora sa le poata spuna ce au ei pe suflet! Esti norocoasa ca ii ai, ca ei te iubesc mult si ca sunt langa tine orice s-ar intampla! Pupic!

4 răspunsuri:
| Laura46 a răspuns:

Dar de fapt ce ai pe inima? doamne fereste sa ti se intample sa ramai fara unul din parinti si tocmai atunci sa te trezesti la realitate! Nu vad de ce ii rspingi daca ii iubesti, problema ta e din alta parte dar tu iti versi nemultumirea pe ei.gresit.Din ce descrii tu e ca si cum altcineva e in mintea ta si iti spune ce sa faci.

| Reiki a răspuns:

Se pare ca treci printr-o situatie destul de greu,dar,ajutorul poate veni in primul rand de la tine. Familia,parintii te vor iubi indiferent de ceea ce vei face,dar, poti fi sigur/a ca ii doare modul tau de comportament. Daca le-ai spune ce probleme ai,ce se intampla cu tine si mai ales motivul comportamentului tau,in mod cert te vor ajuta. Orice se va spune aici,ca raspuns, te poate ajuta doar pentru o scurta perioada de timp,TU esti singura care te poti ajuta. Ai curajul si vorbeste-le alor tai, ai curajul si arata-le iubirea ta, pur si simplu pune-ti sufletul si durerile in fata lor si ai sa constati ca pot exista minuni.

| muceacitalinda explică:

Scuza-ti greselile

| XxMaRyXxSwAnYa a răspuns:

Eu zic sa incerci sa le spui ce ai pe inima. Sunt parintii tai adica familia ta trebuie sa impartasesti orica orice problema cu ei si ai sa vezi ca apoi dupa ce vei spune tot ce ai pe inima pata aceea d epe inima te vei simti foarte foarte bine si o sa fii foarte fericita doar incearca si ai sa vezi no sa -ti para rau.cred ca te-am ajutat