| Mariusilli a întrebat:

Buna oare se poatr ca dupa 2 avorturi cu primul avort am avut sarcina toxica.iar al 2 lea placent desfcacuta si n-am putut tine sarcina se mai poate sa ramana mentionez ca primul laam facut in ianuarir si mian dorit ft mult un bebe iar am incercat din nou si am ramas in dar din pacate in aprilie am aflat ca am.placenta rupta si.la spusele medicului gin a trebuie sa fac avort au trecut 4 luni incerc sa raman darr vad cu nimic oare se poate sa nu mai.raman urmeaza sa mrg la med gin dar mi-e frica ca poate imi spune ca nu mai pot face.copii poate ari trecut prin.asa cv sau poate cunoasteti pe.cnv Sa fi trecut prin.asa cv va rog nu.fiti rautaciosi imi.doresc ft mult un.bebe

5 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

Doar medicul poate sa iti spuna asta.Trebuie sa mergi sa faci niste controale mai amanuntite si sa vezi daca poti sa menti o sarcina pe cale naturala. Daca medicul iti idica sa mai incerci incearca doar ca pierderile vor fi dureroase dar daca medicul iti va zice ca e riscant te-as sfatui sa infiezi sau sa gasesti o alta solutie.

| alinadianaaa a răspuns:

Daca Dumnezeu vrea sa iti dea un copil til va da la timpul potrivit, roaga-te si tu la Maica Domnului si cu ajutorul ei vei ramane si vei aduce un copil sanatos pe lume.Multe femei se confrunta cu situatia in care esti tu acum, important este sa nu iti pierzi nadejea, si incearca sa asculti parerea la mai multi doctori ginecologi nu doar la unul.

Bula
| Bula a răspuns:

Avorturile multiple slabesc organismul foarte mult, iar printr-o sarcina chiar dusa la sfarsit poti da nastere unui copil cu probleme!

Parerea mea este sa faci o pauza de cel putin un an dupa ultimul avort, sub control medical, pentru ca organismul tau sa se refaca. Cand medicii vor spune, vei putea sa incerci inca o sarcina.

| alin131 a răspuns:

Ai tot incercat la medic. Cred ca poti sa te rogi la Iisus Hristos si te va ajuta.

El ne iubeste pe toti indiferent de cine suntem sau unde ne-am nascut.

Poate ti se pare aiurea ce iti spun dar intotdeauna cand un om da de un necaz se roaga la Dumnezeu.

Roaga-te cu sufletul deschis si Iisus Hristos te va asculta.

Cu sufletul deschis si propriile tale cuvinte.

| Shimozukushiki a răspuns:

Dar tu câți ani ai?