| Thelinky a întrebat:

Parintii mei de la o vreme ma trateaza urat..adica daca ma lovesc de mama mea si ma doare incepe sa urle la mine si tatal meu ma acuza pe mine. Ma pedepsesc..ma obliga sa citesc...se comporta foarte urat, de exemplu pana sa inceapa scoala in vacanta de vara dintre clasa a patra si a cincea ma dadeau afara din camera ca sa vorbeasca ca cica vor sa fie singuri..adica eu cred ca dupa ce copilul s-a nascut nu mai stau cei doi soti impreuna..adica stau ca o familie..Inainte sa se nasca copilul mai inteleg..astept pareri. Si acum a inceput scoala si stau cam 2/3 ore pe zi in care probabil ca fac sex sau orice altceva..si tot se comporta urat cu mine..Va rog ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

"Ma pedepsesc..ma obliga sa citesc"

da, o adevărată cruzime!

8 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Sună la telefonul copilului și mergeți la psihologul școlii și cereți sprijin pentru a putea să rezolvați această problemă! Succes!

| aXy99 a răspuns:

Cum adica te lovesti de mama ta? laughing

| sofisis a răspuns:

Din pacate unii adulti isi scot frustrarile pe copii. Eu in locul tau le-as spune tot ce simt. La amandoi odata daca se poate.

| Thelinky explică (pentru sofisis):

Multumesc mult

| Crackman a răspuns:

Nu faci nimic, au probleme, se descarca, fac sex, un copil nou si na cu timpul totul o sa fie ok

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna!

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.

Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Acum poti primi consiliere gratuita si direct de pe telefonul mobil, descarcand aplicatia noastra http://www.116111.ro/descarca-aplicatia

Asteptam sa te ajutam!

| Nevroza a răspuns:

Familia lui Michael din GTA 5

| Savina23 a răspuns:

Fa ti rost de o Biblie, si citeste sa te vada ei, sigur nu iti vor sa voie sa o citesti. Daca sunt f nervosi, sigur au probleme ei intre ei, si nu vor sa stii tu. Daca ar face sex, nu ar mai fi nervosi.Incearca sa faci asa.Deci,alta e problema, poate au datorii sau cine stie.