| larisa_4510 a întrebat:

Peste cateva zile incep scoala, intru in clasa 4a. CE STITI O SA FIE GREU? ce materii o sa fie?
va rog spuneti-mi pls :* funda pentru cel mai bun raspuns:*

Răspuns Câştigător
| OnnyMady a răspuns:

Pai o sa mai ai in plus geografia si istoria (o sa faceti geografia si istoria romaniei) La mate cred ca o sa incepeti cu fractile.Nu o sa fie greu mai greu o sa fie la anul cand o sa treci a5-a nu ai de ce sa te impacientezi daca nu ai ramas in urma la nimic in a 3 o sa fie usor Ce o sa fi mai greu? pai depinde ce iti place tie si cu invatatorul sau invatatoarea e simplu esti pregatit mai bine la o ora treaca mearga dacu nu sti la alta.Asa ca mult noroc big grin

13 răspunsuri:
| DianaScorpio a răspuns:

Gandeste-te ca esti doar in ciclul primar. Mai urmeaza cel gimnazial si liceul (iar daca ai posibilitati, si facultate dupa). Daca clasa a 4-a te sperie, atunci ce sa mai zicem de clasele gimnaziale si de liceu?
Nu mai fi atat de speriata, nu o sa fie nu stiu cat de greu. Daca inveti o sa fie ok.

| Cristianne a răspuns:

Buna.Greu nu e.Nu prea mai stiu ce materii se faceau, dar imi amintesc ca erau :-romana
-mate
-stiinte
-ed.civica
-muzica
-religie
-eng.
-istorie
-sporthee hee
si altele.dar in mare parte astea.

| larisa_4510 explică:

@Nogame2011 ma cunosti? nu am niciun prieten fabi. poate "gabi" bai.crek stiu cine esti. ionut u esti nu?

| larisa_4510 explică:

Nu cred ca o sa-mi fie greu.ca pana acum am luat doar premiul I big grin sper sa iau si anul asta tot I

| denyiuly a răspuns:

Buna larisa!
eu am terminat cls a 4a.trec in a 5a.nu este greu! poate putin cu istoria si geografia(sunt materile cele noi), in rest o sa fie bine

| ღspecialgirlloveღ a răspuns:

E la fel ca a-3-a

| blueve a răspuns:

Pai e putin greu la segmente [ dar daca te descurci e foarte bine] eu nu prea m-am descurcat. sunt acelasi materii doar ca iti da istorie. nu te speria e foarte usor daca inveti. bye! bafta sper sa te descurci

| bob4rap a răspuns:

Din cate imi amintesc eu thinking o sa fie mai greu decat in celelalte... materii noi nu cred ca o sa ai poate 1 cine stie...

| Pisi07 a răspuns:

Scumpa mea in pluseste Geografia si Istoria dar nu trebuie sa te speri daca inveti totul o sa fie in regula.La matematica o sa ai fractii dar nu sunt asa de grele sunt foarte usoare la limba romana o sa incepi sa analizezi o sa ai Predicatul si Subiectul (Supiectul spune cine face actiunea si Predicatul care este actiunea ) Eu acum am terminat a 4 si sincer si eu am fost speriata dar pana la urma a fost usor. Sper ca sa termini cu FB... Sper ca ti-am fost de ajutor:Xlove struck

| TheZuzy99 a răspuns:

Nu va fi foarte greu...eu am trecut si acum am trecut in a6a.Materii:Romana,Mate,Geografie,Istorie,Desen,Religie,Engleza,Sport,Muzica,Optionalul cam atat... sper ca ti-am fost de ajutor

| tzimilika a răspuns:

Buna. nu o sa fie nici o materie in plus.presupun ca engleza sau franceza faci deja. o sa ai tot aceleasi materi. in clasa 5`a o sa faci si fizica. happy. acum. Funda?big grin

| crisanmada a răspuns:

Nu o sa fie asa greu sa nu te speri o sa ai romana,matematica,istorie, engleza, cunoasterea mediului, etc dar nu sunt asa grele iti urez bafta!

| Nogame2011 a răspuns:

Nu o sa fie greu daca o sa inveti nu temai speria va fi usor te cunosc pe tine si pe prietenul tau ( fabi )