| feldeatie a întrebat:

prietena mea e virgina... as putea sa o facem intr-un fel sa ramana tot virgina? daca folosesc prezervativ si miscarea este una lenta se poate?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Exista "pozitia 69", descrisa si in Kamasutra, in care amandoi puteti fi satisfacuti, reciproc, FARA a-si pierde virginitatea. Este cea mai buna solutie in cazul vostru (si nu numai).
happy

| lo a răspuns:

Virginitatea are mai multe sensuri, dar se cunoaste ca fiind :act sexual cu penetrare vaginala.Deci,odata penetrata,ea nu mai este virgina,indiferent daca himenul ramane sau nu integru ori daca se produce sau nu sangerarea.
Spuneam mai sus ca virginitatea are mai multe sensuri; crezi ca daca optati pentru oricare alt tip de sex, ea mai ramane virgina? Virginitatea=inocent, neprihanit, feciorelnic; care nu a avut legaturi sexuale.
Actele sexuale poti fi de mai multe feluri, dupa cum bine sti.
....Succes!

| tuGatita a răspuns:

Ooo inteligentule! ma uimesti! laughing))))))))) doar 69. adica doar oral, se mai poate si anal. dar daca exista penetrare nu mai e virgina! si apoi ce? odata si odata tot trebuie sa o faca, deci.

| Rucsiii95 a răspuns:

Nu! laughing) Odata ce exista penetrare, nu mai are cum sa ramana virgina!

| erika04 a răspuns:

Da cum sa nu...stii ce odata ce incepi sa o penetrezi s-a dus verginitatea...