| Alexa_6372 a întrebat:

prietenul meu este plecat in italia de aproape o luna de zile. ne iubim foarte mult. ma suna zilnic de 2-3 ori pe zi. el vrea sa termin eu cu bacul si sa ne cununam big grin problema e ca el nu mai are incredere in nimeni nici macar in mine. as vrea sa ii castig increderea dar nu stiu cum sa o fac sad imi e foarte greu.

8 răspunsuri:
| serbimoto a răspuns:

Oferai caldura si ajutal cu problemele fai o surpiriza placuta. Ceva ce le plac baietilor:stii tu jocuri calculatoare telefoane ceasuri etc. dupa cu m ai bugetul

| Artemisia a răspuns:

Pai,daca el vrea sa va cununati,cum nu are incredere in tine?
Daca nu are incredere in tine,asta inseamna ca nu se va nici cununa cu tine.
Daca are incredere atunci o va face.
Iar el nu are incredere in tine,dar tu oare sa ai incredere in el.
Tu ai incredere in el,ca e acolo in Italia,iar tu nu-l vezi ce face,el poate face orice,dar tu ai incredere in continuare,atunci el de ce el sa nu te creada pe tine?
Nu crezi ca este ciudat?
Daca te iubeste si daca te cunoaste,stie ce fel de om esti,el nu ar trebui sa nu te creada.
Tu nu poti sa ii castigi increderea.El trebuie sa te creada, pur si simplu.
Eu daca as iubi o persoana,daca as tine fparte mult la ea,daca as vedea ca acea persoana ma iubeste la fel de mult cat o iubesc eu, atunci, as avea mare incredere in ea...
Incearca sa ii explici ce ti-am zis.

P.S.Nu stiu daca raspunsul meu o sa ti se para satifsfacator.Nu pot sa iti dau sfaturi de genul: ''El te iubeste, tu numai sa nu il inseli.O sa va cununati si totul va fi Happy End etc etc''.
Aceasta este realitatea, trebuie sa o accepti chiar daca este mai dura.
Succes in viata!

| MarioOnette a răspuns:

Dar ceai facut de a pierdut increderea in tine?

| ELLSSA a răspuns:

Candva i-ai gresit atat de tare incat acum nu mai are deloc incredere in tine?
Trebuie doar sa fi foarte sincera si sa ii demonstrezi cand vei termina bacalaureatul ca ai sa mergi la el si ai sa intemeiezi familie cu el.Nu vrea sa te piarda si e constienta ca dezamagirea e mare daca nu ai sa te tii de cuvant.
Vorbeste zilnic cu el si spune-i ceea ce simti pentru el.
Fa-l sa nu simta distanta ce este intre voi.
Spune-i ca il iubesti din suflet si da-i sperante ca o sa fie bine.

| Alexa_6372 explică:

Problema e ca el este foarte gelos. incredere nu mai are in nimeni. a avut incredere in fosta lui prietena si a avut numai de suferit si eu cred ca ii e frica acum sa mai aiba incredere in cineva. el mi-a spus ca va avea incredere in mine numai atunci cand voi fi tot timpul langa el, dar de ce nu poate avea si acum? sad

| Alexa_6372 explică:

Nu i'am gresit cu nimic. doar ca lui ii e teama sa nu fac si eu ce i-a facut fosta. ii e frica ca o sa ma piarda. sad

| Alexandra8989 a răspuns:

Spune-i adevarul si se va schimba...
funda

| gyna201 a răspuns:

Hm.pey poate findca e si plecat in Italia si sti cum e distanta asta nu prea e buna orikt ati vorbi la tel...eu cred ca na in ultimul timp cat a fost plecat si-a pierdut normal si un pic increderea stand cu gandul mereu la ce faci cu cine esti si diferite chestii atata timp cat va iubiti foarte mult eu cred ca n-ai dc sa iti faci griji in privinta asta...e usor si asta e cel mai important orikt de multa neincredere sa zic asa nu ar avea in tine.tu daca esti corecta fata de el si sti ca t iubeste isi va recapata increderea fi rabdatoarehappy