| Alexithymia a întrebat:

Să trec la subiect. Două prietene foarte bune s.au certat dintr. un motiv foarte stupid. nu vreau să intru în detalii, vreau doar să ştiu ce aş putea face să le împac. Situaţia stă cam aşa : Astăzi este ziua de nume a uneia dintre ele, şi trebuia sa mergem la film, doar că cealaltă avea treabă altundeva, aşa că au început să se certe, şi rămăsese stabilit că nu mai mergem, dar am reuşit, eu şi cealaltă prietenă a mea să o convingem pe Ana să meargă. Deci a rămas că mergem, dar ele nu îşi vor vorbi. Ce aş putea să fac să le împac? Ajutor. v. v
dau fundă.

Răspuns Câştigător
| Siracuzia a răspuns:

Buna.
Iti dau un sfat:spune-le ca nu merita ca dintr-un motiv atat de stupid prietenia lor sa se destrame, sa isi dea mana si sa se impace.
Uneori, este greu sa iti gasesti pe lumea asta o prietena adevarata, asa ca sa nu se certe din orice prostie, si daca vor sa fie suparate una pe alta, sa aiba un motiv intemeiat.
Sper ca te-am ajutathappy

9 răspunsuri:
| adriangabor92 a răspuns:

Dule la o inghetata

| psihox a răspuns:

Ce-ar fi sa participati, din cand in cand, la trei situatii. Exemplu 2 fete sa participe la munca celei de-a treia prietena. Va inversati pe rand.

| icsulescu a răspuns:

Pleaca in timpul filmului si lasa-le 10 minute singure...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca sunt asa de bune prietene precum pretinzi, nu se cearta din "motive foarte stupide ". Eu cu prietenii mei cei mai buni nu m-am certat de ani buni. Cred ca ar trebui sa vorbesti cu ele si sa le explici ca prietenia lor este mai importanta decat niste certuri stupide si ca ar trebui sa se impace. Daca nu vor, cred ca ar trebui sa nu te mai bagi si sa le lasi in pace. Pana la urma tot or sa se impace, iar tu o sa pici la mijloc. Baftahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spunele daca nu se impac nu mai esti prietena cu ele.Eu asa am facut si a functionat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă sunt bune prietene se vor împăca ele singure.

| onutzaony a răspuns:

Incearca sa le spui motivele prieteniei lorwinking.

| krys1616 a răspuns:

Incearka sa le explici ca ele sunt prietene foarte bune si ca nu are sens sa se certe din motive din astea... Dupa ce le explici imbratisare de grup

| D3300tza a răspuns:

Pai cred ca trebuie sa le explici ca nu ar trebui sa fie suparate una pe cealalta numai din simplul fapt ca nu putea,, ana''sa mearga la film, si ca ar trebui sa fie iar prietene