| Couragebv a întrebat:

Buna sa va fie inima, pana unde ati fi in stare, sa sacrificati, pentru persoana iubita? Pentru ca uneori eu cred ca exagerez...

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Buna seara! nu cred ca trebuie sa sacrificam nimic, atat timp cat iubim, si iubirea ne e impartasita de ce ne-am sacrifica? langa o persoana stai din dragoste si respect pentru iubirea impartasita, aa mai sunt tinerele care sacrifica timp langa o persoana atunci cand nu e vorba de iubire, ci doar de interes material...

14 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Buna, primiti cu plugusorul?
Sa sacrific? Pentru persoana iubita? Din dragoste ofer, nu sacrific. Daca tu consideri ca sacrifici, atunci gandeste-te la un final cat mai putin dureros.
Nu exista exagerari, ci doar fapte venite de la sine. Restul, sunt doar impulsuri amagitoare pentru o prelungire fortata a unei relatii.

| Couragebv explică (pentru Flav):

Intelept,eu ma refeream la exagerare, prin proverbul acela "prea multa dragoste strica, ca si apa cum ineaca" dar sincer pot spune ca ai dreptate...

| harciog a răspuns:

Mai zapacitilor pentru ce naibii sa te sacrifici si de unde stii sigur ce vei face daca n-ai fost pus niciodata in situatia aia? Sint convins ca chiar daca a spus ca nu sacrifica nici o bere rasuflata, Woodenpints va merge mult mai departe decit cei care isi fac nevoile pe aici cu vorbe frumoase si au pretentia sa nu miroase.

| negru30 a răspuns:

Sigur nu ai dori sa afli adevarul

| Melyssuka a răspuns:

Pai daca iubesti o persoana trebuie sa afli daca te place daca esti impreuna cu el nu trebuie sa exagerezi pentru ca e doar a ta persoana:]daca vrei sa afli daca te place ar trebui sa-l intrebi daca te place nu pe mess nu in joc ceva doar fata in fata in realitate. Si daca te place spune-i vrei sa fi cu mine? daca zice ca nu te place n-are rost sa te sacrifici arata-i ca nu-l placi.fi fitoasa pe langa el si egoistahappyo sa mearga iti zic euwinkingsucces fundita plz:*!

| Couragebv explică (pentru Melyssuka):

Sunt baiat, stau de 2 ani impreuna cu fata, care as vrea sa ma casatoresc cu ea, si cred ca nu sti despre ce e vorba aici, dar multumesc de raspunshappy

| Melyssuka a răspuns (pentru Couragebv):

A pai atuncea nu are rost sa te sacrifici prea multhappy dar totusi baieti fac primi pasi daca va certatihappy

| Couragebv explică:

Atunci tot atat vei primi.

| Couragebv explică:

Nu va ganditi ca acum exagerez groaznic, sau ca nu ma iubeste, stiu ca ma iubeste si tine la mine mai mult ca la viata ei, vreau doar niste pareri, sincere va rog.

| Vrajitor a răspuns:

Pana la farmacie si inapoi

| Couragebv explică (pentru Vrajitor):

bravo, tot asa, poate o sa primestihappy

| AmeMiss a răspuns:

As face tot ce ar face si acea persoana pentru mine, sau poate mai putin, in nici un caz mai mult.Nu e bine sa exagerezi fiindca nu intodeauna merita. Tine-ti capul pe umeri si ochii bine deschisi, stiu ce spun

| Couragebv explică (pentru AmeMiss):

Mersi de raspuns, am capul pe umerii, si intotdeauna ochi deschisi, numai mintea imi mai viseaza din timp in timp,

| AmeMiss a răspuns (pentru Couragebv):

Atunci e bine, cum am fi fara vise?! succes in viata!