| 28091981 a întrebat:

Buna,saptamana viitoare este ziua sotului meu si m-am gandit sa ii fac cadou un ceas dar am auzit ca nu e bine sa daruiesti ceasuri ca vezi Doamne te desparti. Oare sa ii fac cado ceasul sau nu? Voi ce parere aveti?

9 răspunsuri:
| AngelWhatt a răspuns:

:O Pe bune tu nu vrei sai daruiesti un ceas ca se zice ca o sa va despartiti?
Fai cadou ceasul e o idee super.tongue
Si nu mai crede in toate prostiilewinking

| IreneRuth a răspuns:

Eu nu cred in superstitii de genul acesta. Mama i-a facut cadou tatei un ceas si (au trecut 3-4 ani) nu s-au despartit!(vezi ca eu sunt un copil, am 12 ani, asa ca...)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Important este ce parere are el. Daca el crede in supersitii, nu ii lua ceas. Dar daca e genul care nu crede asa ceva si daca tu consideri ca ar fi un cadou potrivit, poti sa ii iei ceas. Mie imi suna a cadou bun.

| mgtow a răspuns:

Da merita un ceas si unul automat ca asta: http://www.russianshop.ro/ceasuri-barbatesti/vostok-europe/nh35a-5954197/ eu mi l-am cumparat dar cum a venit pe 1 aprilie de ziua mea mi-a dat probleme mecanice si acum e la serviciul tehnic.

| darrio2007 a răspuns:

Nu mai crede in toate prostiile.Am primit doua pana acum.Si suntem bine mersi.Impreuna de cativa ani.

| Melcul a răspuns:

Asta este doar o superstitie. Daca crezi in astea nu il face cadou pentru ca daca se va intimpla ceva o sa iti aduci aminte si te vei invinovati automat.

| AnotherNimrod a răspuns:

Nu trebuie sa te iei dupa toate superstitiile! Pe bune acum, eu am incalcat o multime de superstitii si sunt bine.Doar nu crezi ca o sa se desparta de tine fiindaca o sa-i daruiesti un suberb ceas! E o idee foarte buna sa-i daruiesti un ceas!

| Siminik a răspuns:

Eu i-am facut cadou iubitului meu un ceas, au trecut 3 ani si nu ne-am despartit. O idee ar fi sa il gravezi cu un mesaj. Crede-ma ca asta il va bucura cel mai tare.

| meatloaf a răspuns:

Tocmai voiam sa zic ca este o mare tampenie dar mi-am adus aminte ca acum 2 ani i-am facut iubitului meu cadou un ceas de ziua lui si la 4 zile ne-am despartitlaughing)bine, acum suntem din nou impreuna fericiti.dar cine stie daca a fost coincidenta sau asa o fi...