| Olivia899999 a întrebat:

Bună seara.Am 16 ani eu, nu locuiesc cu parinţii biologici, ei nu m-au dorit, mama m-a abandonat în spital cand m-a nascut dar locuiesc cu părinții mei adoptivi. Ei şi-au dorit mult un copil dar nu au putut avea şi mi-au povestit ca atunci cand m-au vazut pe mine au vrut de la început să mă adopte.Eu am o relatie buna cu mama mea adoptiva dar si cu tatal meu adoptiv.Eu nu înţeleg cum ei pot iubi un copil care nu e al lor biologic.De ce credeţi ca ei mă iubesc chiar dacă nu sunt fata lor biologică?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Exact asa cum ii iubesti si tu pe parintii tai adoptivi.
Oamenii care te-au infiat au creier si suflet foarte bun, de aceea te-au vrut si te-au crescut cu dragoste si merita sa-i respecti si sa-i iubesti toata viata.

Mama care te-a nascut a fost o femeie rea, fara inima, care nu i-a pasat ca te-a facut, de aceea te-a abandonat in spital.

| Cipi1212 a răspuns:

Da. Te iubesc enorm.