| Daniel199339 a întrebat:

Am 26 ani si in ultimul timp parca sunt alt om. Nu am avut decat o relatie de 3 saptamani iar cauza e aspectul meu fizic care nu e placut din pacate. Nici cu mama nu ma inteleg bine in privinta asta, ma ironizeaza in fata unor prieteni de familie cand vine vorba de casatorie, in loc sa ma incurajeze prefera sa faca misto. Ea l-a luat pe tata cu 18 ani mai mare, din pacate seman cu el, adica urat si din cauza alegerii ei sufar eu se pare. Nu e unu cu bani, nu inteleg ce a vazut la el si sincer in sufletul meu parca simt o ura fata de mama. Ce sa fac sa trec peste? Sincer imi e extrem de greu.

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pe lumea asta, fiecare om isi are perechea, trebuind doar sa caute cu atentie.
In cazul in care esti consteint e frmusetea ta exterioara, axeaza-te pe cea interioara, a sufletului bun, generos, bland, care va atrage o persoana sensibila si asa iti vei gasi jumatatea.
Trebuie sa te relaxezi si sa vezi partea pozitiva si frumoasa a lucrurilor.
Am vazut destui barbati urati, cu femei alaturi.
Sunt femei capabile sa vada frumusetea sufletului tau si sa te aleaga, trebuind doar ca tu sa inveti a fii respectuos, sa acorzi zambet tuturor si la momentul potrivit, va apare si femeia care sa te merite.

| romeo78 a răspuns:

Mergeți la un psiholog. Nu este psihiatru, cum cred unii, care este pentru boli mintale.
Nimeni nu vă poate ajuta, dacă nu faceți ceva pentru a crește stima de sine!

| mgtow a răspuns:

Am vazut multi tipi urati cu tipe care aratau bine, dar daca isi lasa machiajul dat peste cap (fara) nu aratau bine nici ele

| Ineys a răspuns:

Sa fi suparat ca esti urat si sa crezi ca esti urat pentru ca semeni cu tactu. laughing Hai ca n-am mai ras asa de mult.

| Apokales a răspuns:

Da-l dracului de psiholog, du-te la sala sa iti construiesti corpul si asta o sa compenseze fata ta urata. Si daca ai si un simt estetic foarte bun, cu ceva bani iti poti lua niste haine noi ca sa puna in evidenta noul trup. Sala iti va construi personalitatea si vei uita de personalitatea asta negativista si de fata ta urata, era o gluma cu fata urata, n-am de unde sti.

| AdelinaC a răspuns:

Nu te mai opinti atat de fizic, cultiva alte calitati si te vor placea fetele. Stiu baieti destul de urati fizic dar atrag fetele prin inteligenta. Nu mai ai varsta la care sa pui accent pe superficialitate

| AliGab a răspuns:

Am o cunostinta care nu arata foarte bine fizic, de fapt ca barbat este chiar urat. Cu toate acestea, si-a gasit o sotie draguta, care-l iubeste si au si un copil impreuna.