| Lily23466 a întrebat:

Bună seara, am o înterbare pentru voi fetelor, vi se pare normal cand iesiţi cu soţul în oraş el să se uite după alte fete? Am ieşit cu soţul meu în oraş să ne plimbam şi se uita la fiecare fata care trecea. Când am ajuns acasa i-am facut o criza de gelozie dupa asta m-a pupat şi şi-a cerut scuze, nu e prima criza de gelozie ce o fac.Cum aţi fi reacţionat voi? Credeţi că reacţia mea a fost ok?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

De ce nu?
Uitatul nu costa si nici nu este motiv de gelozie, noi chiar comentam impreuna si ne amuzam uneori de ceea ce vedeam pe strada, atat la femei cat si la barbati, fara motiv de suparare sau gelozie.

Crizele de gelozie sunt datorate bolilor mentale, care scapate de sub control pot duce la certuri si divort, deci cupleaza creierasul la gurita si foloseste-l, ca uitatul nu are nici o importanta, atata vreme cat el merge cu tine de brat, te iubeste si te respecta doar pe tine, asa cum face orice sot loial si dragastos.
Sa stii ca aceste crize de gelozie iti indeparteaza barbatul de acasa, ca se satura la un moment dat de gura care-l cicaleste non stop, si atunci uraste sa vina acasa unde in loc de vorbe ducli si iubire il asteapta cearta si ura, ocara si alte rautati.
O femeie puternica care are incredree in ea si care se ingrijeste, nu-si poate pierde barbatul, ca pe ala nu-l ti langa tine cu forta, ci cu dragoste, vorbe calde, blandete, mancare buna si armonie.

7 răspunsuri:
| VoidEternal a răspuns:

"Credeţi că reacţia mea a fost ok?"

Cred ca esti paranoica si foarte nesigura.

| Furnicuta000 a răspuns:

Daca trece o femeie superba pe langa mine chiar si eu ma holbez desi sunt femeie deci de un barbat nu mai zic, ei oricum parca au in reflex chestia asta. Dar daca se uita la toate femeile pe care le intalneste, atunci nu e ok, poate insemna ca e inca la vanatoare pentru ca nu e multumit cu ce are, nu te supara ca iti spun

| ioana748 a răspuns:

Crizele de gelozie denota neincredere in tine. Trebuie sa ai stima de sine.
Daca stie ca nu te simti confortabil cand face asta si totusi continua este lipsa totala de respect.
Oare asa facea si pana sa va casatoriti?
Sa nu fie Doamne fereste vreun obsedat sexual.
Ca femeie este oribil cand se holbeaza un prost cu nevasta sa de mana.
Eu de obicei urmaresc privirea partenerei si o asigur ca totul este in regula.
Insa este penibil.
Lipsa de respect pentru femei in general.
Eu i as spune sa cante la alta masa.

| Lupică27 a răspuns:

Pai nu e normal, dar mai nou si femeile fac asta. E o debandada totala.
Mai ales daca sunteti casatoriti e aiurea.

| Miruna333 a răspuns:

A sta cu un caine in calduri langa tine nu e deloc inteligent. Nu stiu de ce va complaceti in relatii de genul si va si casatoriti cu ei. Lasati-i si luati-va niste barbati adevarati care va respecta, nu baietei cu scula radar dupa fiecare fusta

| Madaxo97 a răspuns:

Crezi ca dacă se uită după femei pe stradă automat vrea sa le bage in pat? Nu e chiar asa, omul se uita si atât, poate a vrut intenționat sa te facă geloasă ca mai apoi sa te împace cu un sărut, poate ii place sa te vadă geloasă.
Nu e in regulă să duci gelozia la extrem să faci crize din asta, vei părea penibilă în ochii lui si vei scadea mult. Lasă omul să se uite, uită-te și tu cu el și la bărbați si la femei. happy

| BeautyLover a răspuns:

Nu e normal sa se uite dupa alte femei odata ce este cu tine. Vad ca pe aici sunt femei care spun ca este OK astfel de lucruri ca probabil si ele la randu lor se uita dupa alti barbati si atunci ma intreb de ce aceste persoane se mai baga intr-o relatie cu cineva daca se uita in permanenta dupa alte persoane? Bunul simt si cei 7 ani de acasa se pare ca nu mai exista in ziua de azi. Si eu daca as avea un barbat care se uita si dupa alte femei as avea o discutie cu el si daca nu si-ar revizui comportamentul as termina relatia cu acesta. De obicei astfel de barbati pot avea si relatii cu alte femei pe internet cum ar fi Facebook.