| hnsscreams a întrebat:

Buna seara..am si eu o problema cu prietena mea. La inceput era jucausa, radeam etc.In urma cu o saptamana a sunat-o un fost iubit. Mi-a spus tot ce a vorbit cu el, acesta spunandu-i ca vrea sa vorbeasca ceva urmatoare zi. Ea fiind curioasa mi-a spus ca vrea sa se intalneasca cu el sa vorbeasca. Mi-a promis ca nu se intampla nimic si ca nu mai are nici o legatura cu el si vrea doar sa vada ce are de spus. Eu cum sunt cam gelos de fel ii puneam cate 3-4 intrebari pentru tot ce spunea despre el. Pana la urma enervandu-se ca ii tot puneam intrebari mi-a spus "vad ca nu ai incredere in mine " si de atunci ne merge cam prost si s-a cam racit. Cand ne intalnim vad ca e cam suparata, si o intreb ai patit ceva? ea spune ca nu si ca sa ma asigur o mai intreb inca odata apoi spune ca ii fac 1000 de nervi. Daca nu o intreb nimic sa spunem ca e ok, daca o intreb ceva imi spune iar ai inceput si se supara si ramane suparata pana intra in casa. Dar seara cand intram in casa imi spune ca ii e dor de mine si ca ma iubeste.Ea imi spune ca nu e in mare parte suparata pe mine, spune ca e din cauza hormonilor ca isi face nervi din orice. Ce ar trebui sa fac? Am si eu nevoie de cateva pareri

Răspuns Câştigător
| cookie01 a răspuns:

Eu cred ca de la inceput ea nu a procedat cum trebuia. Daca a fost curioasa de ce a spus fostul inseamna ca inca nu a lasat trecutul in urma. Era corect sa mergeti amandoi daca chiar nu mai putea de curiozitate. Si ce ai facut tu nu e gelozie, ci asta denota ca iti pasa de ea, ca altfel nu te-ar fi interesat ce facea ea. In fine, nu dispera, toti facem greseli. Daca vrei o relatie serioasa cu ea, incearca sa o impaci tu de data asta, sa iti ceri iertare pentru "iesire" (care ar fi si normala), ca tu o iubesti foarte mult, iti pasa de ea si de aia o vrei doar pentru tine. Fa tot posibilul sa revina la starea dinainte. Dar daca ea continua cu faze de genul, zic sa o lasi in pace ca nu veiti ajunge foarte departe.

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Faptul ca a simtit ca nu ai incredere nelimitata in ea a stirbit mult din relatie. va trebui sa muncesti mult sa o repari, mai ales, sa-i demonstrezi ca ai completa incredere in ea si ca nici o umbra de gelozie nu exista intre voi.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Să-i oferi liniște sufletească!
Pa, pa.

| ClauA17 a răspuns:

Cred ca ar trebui sa iti ceri scuze pentru lipsa de neincredere pe care ai avut-o atunci si sa ii spui mai des cuvinte frumoase, sa ii spui ca o iubesti si sa ii arati asta si sa nu ii mai pui atatea intrebari sa ii areti ca ai incredere in ea iar daca vezi ca e suparata incearca sa o bine dispui fara sa ii pui intrebari.

| fyrelord a răspuns:

Unde e gelozie, e lipsa de incredere, lipsa de incredere numai rele aduce ( in viata de cuplu). Ar fi bine ca totusi sa observi la ce fel de lucruri reactioneaza asa. Faceti ceva ce va place amandurora. Iar tu, ar trebui sa lucrezi la incredere. Gelozia strica tot, nu uita.

| bolunducu a răspuns:

Fratica...tinand cont de ce ai spus, o iubesti si tu si nu cred ca ai vrea sa te desparti de eapentru ca altfel, nu puneai intrebarea asta aici. Eu zic sa ii cumperi un trandafir, o ciocolata sau orice frumos ce sti ca i-ar place si spune-i ca iti pare rau, ca ai incredere deplina in ea, ca nu iti place cum arata relatia vostra, cu ea distanta. Lasa dupa ea, asa, putin. Adreseaza-i multe complimente, dai atentie mai mare, fa niste gesturi romantice... daca tot asa decurge, atunci fratica, nasoala treaba happy succes.

| An0nYm0uSe a răspuns:

Eu ti-as spune sa o lasi pe ea de capul ei o zi si a doua zi sa ii spui ca nu iti place sa o vezi suparata sau alte chesti cand este langa tine si ar fi bine pentru tine si pentru ea sa va despartiti daca te intreaba de ce fi sigur ca tine la tine dar daca o sa zica ca se mai gandeste fi sigur ca inca il iubeste pe fostul ei iubit si ar vrea sa o ia de la inceput cu elwinking parerea mea mult norocwinking BAFTA happy

| qElegaNT a răspuns:

Parerea mea este ca daca nu te mai baga in seama sta cu tine sa nu te supere cred si tin la tine dar nu asa cum crezi u ca la un bun prieten sfatul meu spui ca nu vrei sa o mai vezi suparata ca nu vrei sa sufere din cauza ta si ca ar fi mai bine sa va despartiti, iar daca ea zice ca dc si alte intrebari spune-i ca a fost o farsa si ca o iubesti si daca zice ok sau cv in genu sa fii sigur ca nu te mai placea o stiu din propria experienta BAFTA big grin