| Ioana06i a întrebat:

Bună seara! Deși am hotărât sa nu mai postez nimic pe TPU, nu am rezistat sa nu o fac, caci ma doare sufletul foarte tare...

Mă simt foarte vinovată față de unele persoane ce le-am greșit și îmi doresc din tot sufletul să vorbesc cu ele, fiindcă nu mai rezist sa stau asa fără sa vorbesc cu aceste persoane, la care țin și fac parte din mine...

În seara asta le-am scris și promis ca nu le voi mai scrie și că îi voi lăsa în pace, pentru liniștea lor, dar după asta, încontinuu, plâng și îmi este foarte rău și mă doare sufletul că nu mai sunt lăsată sa le scriu și sa le vorbesc în continuare...Mă simt foarte singură și nu am pe nimeni lângă mine, nici fizic.

Sunt și bolnavă de plămâni (bronșită acută) și în aceste momente îmi este foarte rău și îmi pierd respirația foarte des și nu mai am cu cine vorbi nici măcar prin apel video sau vocal și mi se rupe inima, știind că nu le mai pot scrie măcar și acum sunt foarte singură și nu mai am pe nimeni cu care să mai vorbesc...Mi-e foarte rău și pe plan psihic.

Îmi este foarte dor și îmi doresc să vorbesc cu acele persoane cărora le-am spus azi ca nu le mai scriu, dar mi-e frică să mai fac acest pas și chiar sufăr foarte tare...Nu mai suport sa știu ca nu mai am voie sa le scriu acelor oameni importanți din viața mea, nu mai suport, îmi doresc să le vorbesc din nou și sa ne impacam, simt ca înnebunesc...

Ce pot face sa le cer iertare și să fac să vorbim din nou, ca ma simt foarte vinovată și le-am greșit, dar nici sa nu vorbesc cu ei nu pot, mi-e foarte rău și îmi vine să plâng încontinuu, și chiar să nu mai am aer deloc și stări de greață și vomă, ca azi dimineață, când am simțit ca mor, înainte de a mă duce la urgență?

Îmi doresc din tot sufletul și sper sa mai pot vorbi cu acele persoane cărora regret ca le-am greșit, nu mai pot, sufăr și îmi vine să fac crize.

As da totul sa mai pot vorbi cu ei, doar ca să vad ca totul este bine între noi...

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Trebuie sa te reconsideri si sa ceri iertare, personal, de la fiecare persoana pe care ai jignit-o.
Astfel te vei usura sufleteste.
In continuare, ai grija ce spui /scrii la altii! Inainte sa spui /scrii ceva, asteapta macar 10 secunde si mediteaza asupra ce vei comunica!