| cosmin986522 a întrebat:

Buna seara, eu cu prietena mea avem 20 ani si am o problema cu mama, adica prietena mai poarta fuste scurte pana la fund dar pe mine unu nu ma deranjeaza, dar mama imi spune sa ii spun sa nu mai poarte asa. Ce sa fac? Sa ii spun sau nu?

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da cine sunteti voi sa-i spuneti ei ce sa poarte? laughing)

| Freya1 a răspuns:

Mama ta e un pic cam bagareata.
Acuma depinde si cat de scurta e fusta sti.Nu este ok sa ii impuneti unui om un stil vestimentar dar daca umbla ca si fatucile din ziua de azi cu fundu afara de li se vede negreala de la p...a e aiurea si lipsit de gust.Nu toti sunt obligati la le vada lor ....in fine.
Acuma esti si tu tanar la 20 de ani poti sa faci diferenta inte o fusta scurta normala si una prea indecenta, asa ca trege tu concluzia.

| anonimg a răspuns:

Aici nu este vorba de a-i spune sau nu, ci întrebarea care să ți-o pui este aceasta: "Este fata aceasta una cu care să pot face casă?"
De la început trebuia să o accepți așa cum este, sau să nu o accepți deloc.
Nu-i spune; ci dacă nu îți va place cum se îmbracă, lasa-o pe ea să vadă asta.

| Începătorul988 a răspuns:

Nu. Oamenii de la o anumita varsta o mai iau si razna. Ei spun cum se purta cand erau ei tineri.
Zi mamei tale ca asa multi te invidiaza ca tu o ai pe aceea domnisoara, si nu altii.

| Iunix a răspuns:

Las-o pe mă-ta să poarte ia fuste până la glezne și batic în cap. Vrei să rămâi fără viitoarea nevastă? Te-ai pus o secundă în locul prietenei tale? Vezi cum faci și mută-te la casa ta dacă vrei să fi fericit. Asta în caz că locuiți amândoi la părinții tăi. Dacă aveți propria casă nu văd de ce te-ar interesa ce spune mama ta mai ales că e o prostie, nu e nimic important.

| Doja a răspuns:

Cand o fata poarta fuste scurte, decolteu, machiaj, etc vrea sa atraga atentia. Intrebarea mea e cui. tie sau... altora?

| FruttiFresh300 a răspuns:

Nu! Ce treabă are mama ta cu felul în care se îmbracă iubita ta? Mama ta iese cu ea pe strada? Dacă pe tine nu te deranjează, atunci nu ii spune.

| dfsugiopdfiudygh a răspuns:

Spune-i prietenei tale să se îmbrace mai decent atunci când dați ochii cu părinții tăi. Mi se pare normal.

| Alex007xD a răspuns:

Aoleu viataa, ce argumenteaza unii la o simpla intrebare.
Nu-i spune! Poarta ce vrea ea.