| anonim_4396 a întrebat:

Eu ma simt cam inferioara fata de iubitul meu deoarece parintii lui au un statut social foarte mare.Parintii mei sunt niste oameni normali care imi ofera tot ce vreau si ii iubesc foarte mult.Mereu am impresia ca parintii iubitului meu vor o fata mai buna pentru fiul lor si asta ma intristeaza.Cum sa scap de aceasta frica si acest sentiment de inferioritate?

Răspuns Câştigător
| Floreenofficial a răspuns:

Salut!
Pai chiar tu ai zis ca ai impresia...deci poate asa si e,doar o impresie. Poate ca ei te vad bine. Oricum,parerea mea e ca ar trebui sa compensezi aceasta "lipsa" prin alte chestii,sa stai mai bine la alte capitole,sa iti vezi de treaba ta,sa fii cuminte, decenta, sa ii respecti, sa vorbesti frumos, sa ii ajuti etc.Succes! :*

2 răspunsuri:
| Woodenpints91 a răspuns:

Ce înseamnă statut social foarte mare?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si chiar daca ar fi adevarat si ar considera ca esti inferioara, asta inseamna ca tu chiar esti? Nu mai baga in seama impresiile altora, aduna-te si fii ceea ce esti cu adevarat.
P.S. un om "superior" cu adevarat nu ar considera niciodata pe cineva inferior. Un "superior" stie ca si "cei mai mici" sunt capabili de lucruri foarte mari si ca si-o poate lua in buba de la ei oricand.