| Alexandraanamariarusu829 a întrebat:

Bună seara! Imi da si mie cineva un sfat? Am fost cu un baiat 2 luni si 5 saptamani dupa o perioada a inceput sa fie rece cu mine, vorbeam numai seara 10 minute, mă deranja faptul cand ii spuneam ceva nu il mai interesa si am ales sa ma despart de el. Eu dupa ce l-am parasit am inceput sa sufăr, in fiecare zi plângeam după ce veneam de la școala încontinuu, in momentul de față imi lipsești mult de tot, încă mai tin la el. Am incercat acum o saptamana sa ma împac cu el și el mi-a ​zis ca daca fac dragoste cu el ma iartă. Eu nu sunt pregătită pentru asa, am 14 ani iar el 17 i-am spus ca nu fac cu el. Dupa a spus ca mai bine rămânem prieteni, nu stiu cum sa ma împac cu el, nu pot sta fără el, fiecare zi ma uit daca a mai scris ceva sau daca a postat ceva. Imi da si mine cineva un sfat cum sa ma împac cu el? Sau ce sa fac? Va rog frumos.

5 răspunsuri:
| Eireann a răspuns:

2 luni si 5 saptamani nu sunt de fapt 3 luni si o saptamana? In fine...
La voi cred ca isi spune cuvantul si diferenta de varsta - nu ar fi o problema 3 ani daca ai avea 22 si el 25 de exemplu dar la varsta voastra conteaza. E o despartire care pare foarte dureroasa dar o sa treaca. Nu fa sex cu el, nu e o metoda sa il tii langa tine.

| AliGab a răspuns:

Fata draga concentreaza-te asupra scolii si invata sa scrii si sa socotesti. In ceea ce priveste baiatul, mai bine sa plangi ca nu esti cu el decat sa plangi o viata intreaga ca si-a batut joc de tine si te mai lasa si burta la gura

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Nu te iubește cu adevărată.

Este o infecție ai grija o sași bată joc de tine in ultimul hal nu fi proastă deschide ochi ca îla nu te iubește cu adevărată te folosește și o sași bată joc de tine

Stai departe de bolnavul ăla mintal.

| GirlOnline81 a răspuns:

" Sau ce sa fac?"

Treaba e simpla: retrage-te. Degeaba vrei o relație cu tipul asta, dacă el te vrea doar pentru tăvălit așternuturi.

| Pichakchiu a răspuns:

Am 16 ani, mai mare cu 2 ani ca tine. Te rog, ascultă sfatul meu!
Băieții ca el, or să fie peste tot, de te vei sătura.
Tu, la vârsta ta nici nu trebuie să interacționezi cu astfel de specimene.
Și, sa zicem ca dacă ai accepta sa faci dragoste cu el, faci, și după? Ce crezi? Te va lăsa din nou, fiindcă baietii, și mai ales de vârsta lui, nu cauta o soție, cauta o distracție de o noapte, suficient cât sa ii fie lui bine și gata. Pleacă după alta.
Cum zici tu acum ca nu poți sa îl uiți și chestii. Crede-ma POTI, dacă îți dorești asta și știi ca faci uj bine pentru tine, așteaptă sa treacă 4 luni și îl vei considera ultimul rahat de pe planeta. Asculta aici! Timpul le rezolva pe toate!