| cappucinno a întrebat:

Buna seara TPU! Acum putin timp i-am spus unei colege de clasa ca o plac foarte mult, i-am spus tot ce simt pentru ea si intr-un final am intrebat-o daca vrea sa fim impreuna. Ea mereu mi-a raspuns ca inca nu stie ce sa faca, daca DA sau NU. Eu acum sunt nelamurit. Ma comport foarte frumos cu ea, este o fata minunata si frumoasa si desteapta. mi-a spus odata pe mess ca nu sunt genul ei, dar stiu ca toate fetele zic astea si eu mi-am propus sa insist un pic. Bun. Am invitat-o intr-o zi la un suc in oras si iar a urmat raspunsul "nu stiu" si nu a venit. Este o fata linistita, de treaba si foarte sociabila. Eu ma bag mereu in seama cu ea dar ea parca are o respingere fata de mine. sigur a inteles ca imi place de ea foarte mult si cred ca acum face asa sa ma testeze sau?!? Acum sa va zic si putin despre mine : sunt un baiat de 16 ani, sunt putin timid, inalt, chipes, glumet, amuzant, de treaba si tin la relatiile cu prietenii mei etc etc.
Acum vreau sa stiu ce ma sfatuiti si voi. Sa continui sa ma bag in seama cu aceasta fata de care-mi place foarte mult, care este in acelasi timp, colega mea de clasa sau sa o tratez mai cu indiferenta? Si nu inteleg ceva. Cand mergem pe strada spre masina cu care plecam acasa mereu o tin de mijloc sau ii pun mana dupa gat, dar ea niciodata nu ma ia de brat sa mergem impreuna sad. Acum nu stiu. voi ce ziceti? Da, stiu, nu este singura fata de pe fata pamantului dar o plac foarte mult si as vrea sa fim impreuna dar asta depinde de ea mai mult, daca ar depinde de mine as fi de acord din prima. Va multumesc pentru ca ati citit tot ce am scris si va astept sa-mi scrieti. O seara buna!

6 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Daca nu te respinge categoric, inseamna ca ceva simpatie are pentru tine. S-ar putea sa fie si mai timida ca tine si sa aiba retineri sau nu te incurajeaza fiindca familia se opune prieteniilor cu baietii. Nu pierzi nimic daca insisti.

| zacrazy a răspuns:

Incearca sa fii putin indiferent cu ea. Women love what they can't havewinking

| alexgogo a răspuns:

Salut,

Tot ce pot sa iti zic este ca-i o fata mai timida, o intereseaza parerea celorlalti despre ea, etc.
Da-i de inteles ca esti un super-baiat, si nu esti ca restul (care-s niste porci happy )

Sper sa mearga totul bine, nu ceda!
Iti doresc mult succes!

| Just4FunHD a răspuns:

Scriai ca esti chipesi, inalt, amuzant profita de calitatile astea pentru a inainta in relatie, glumeste mai mult, fai mai rar complimente. succes

| Joanne a răspuns:

Actualul meu prieten a fost in aceeasi situatie... Il placeam insa mi se parea enervant si pueril deoarece era prea insistent, asa ca nu am spus nimic. Cand m-a tratat mai cu indiferenta, ma simteam foarte ciudat, iar cand il vedeam cu alte fete nici macar nu stiam ce sa fac... Intr-un final, la insistenta a doua prietene comune, am acceptat sa fiu cu el. La inceput era diferit fata de cum credeam eu ca trebuie sa fie o relatie, insa acum e totul perfect. happy. Deci, ideal ar fi sa nu mai insisti atat, pentru ca e putin enervant. Tine cont si de celelalte raspunsuri, pentru ca fiecare a dat un sfat bun. Sper sa rezolvi totul si sa ne anunti cum merge. Succes!

| devilish a răspuns:

Cred ca ar trebui sa insisti, dar nu intr'un mod mai disperat.Baga'te cu ea in seama dar totul are o limita nu intrece masura daca vezi ca ei nu prea ii pasa si nu se simte bine in prezenta ta.
Motive pentru care te'ar putea respinge ar fi ca poate fata nu a mai avut prieten si ii este teama de o relatie, chiar daca este frumoasa exista fete care inca nu au avut prieteni desi este greu de crezut. Poate ca nu esti pe placul ei. ea vede ca esti prea insistent si poate de aceea nu iti acorda prea multa atentie, baieti mai ''disperati' gasesti cu gramada, incearca sa fii mai rezervat si poate ca timpul va rezolva totul, succes.happy