| Adinaada a întrebat:

Buna seara TPU!
Cum uni dintre voi stiu ca am avut cateva porbl in famile cu familia iubitului eu nu aveam cui sa ma dastanui asa ca am facut gresala sa vb cu o ruda mai indepartata dea iubitului meu.
Probl este ca eu nu am vb nimic de rau de soacra mea (sau nu imi mai aduc aminte) doar de cumnata mea cea rea!

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Atata timp cat iti asumi absolut tot ce ai spus, nu e nici o problema. Nu imi imaginez ca ai spus chestii neadevarate sau pe care nu le-ai putea sustine in fata oricui. Asuma-ti ce ai spus ca orice om si gata.

| danay72 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa vorbesti cu sotul tau despre ce nu iti place la familia lui.Asa eviti problemele cu alti. Pe situl jw.org sectiunea cupluri sunt articole utile.

| TheAce a răspuns:

Uneori simtim nevoia sa scoatem la lumina ce simtim, sa ne eliberam de frustrare. Iti recomand insa pe viitor sa ai grija in cine te increzi. Lucrurile nu sunt de multe ori ce par a fi, la fel si oamenii.

| NoRegretsxx a răspuns:

Si care-i faza?

| Mihailescuioana29 a răspuns:

Si crezi ca ii va spune, sau ce? Daca crezi asta, mai bine il avertizezi pe iubitul tau din timp!