Nu in toate cazurile, totul se face cu masura, finut, si functioneaza daca te place, daca nu uita repede de existenta ta.
Depinde cat de imatura e.
Oamenii mari pot sa-si gestioneze emotiile si sa se comporte ca niste adulti.
Unele femei vor sa fie in centrul atentiei si regurg la despartiri si ignorare doar ca sa creeze drama si in principal pentru ca sa aiba ceea ce povesti
Unele femei, ca și unii bărbați, pot căuta atenție dacă se simt ignorate, mai ales la locul de muncă, dar nu toate reacționează la fel. Depinde de personalitate și context.
In general femeile sunt dependente de atentie si validare. Nu doar la munca, ci si la scoala, in grupul de prieteni in relatiile romantice si mai ales pe social media. Femeile daca nu sunt bagate in seama, chiar si cu atentie negativa, devin depresive si triste. Femeile sunt obsedate de atentie la fel cum barbatii sunt disperati dupa putere si control. Dar mai nou observ ca si barbatii au inceput sa sufere dupa atentie si validare, laudarosi si barfitori mai rau ca femeile. Mai ales barbatii din gen Z.
BiraSorina întreabă: