| cappucinno a întrebat:

Buna seara TPU! revin cu mica mea relatie sa zic asa. Mi-am luat inima in dinti si i-am spus colegei mele de clasa ca imi place de ea pentru ca. n motive. Ea mi-a spus exact asa : "nu stiu". Eu i-am spus tot ce-mi place la ea si ea zambea cand vorbeam, dar cand am rugat-o sa-mi spuna ce crede despre mine a zis iar "nu stiu". Mi-a mai spus ca nu crede ca mi-ar placea sa fie si cu mine si cu alt cineva in acelasi timp. Asta inseamna ca are prieten oare? Mie ea mi-a spus ca are prieten de 4 luni, dar o prietena buna de a ei (foarte buna, chiar cea mai buna prietena a ei) am rugat-o sa o intrebe. si mi-a spus ca nu are prieten. Deci ce sa inteleg? ca trebuie sa ne mai cunoastem sau sa ma mai cunoasca ea pe mine? este o fata foarte frumoasa, de treaba, desteapta exact cum imi place mie sa fie o fata. are toate calitatile. I-am spus odata pe mess ca-mi place de ea si de ce si azi i-am spus in timp ce mergeam spre masina cu care plecam acasa amandoi (am fost sa o conduc). Nu cred ca am fost prea insistent avand in vedere faptul ca i-am spus ca vreau sa fim mai mult decat colegi de clasa. Voi ce ziceti? si dupa ce mi-a spus voi ce ziceti ca ar trebui sa fac? de obicei cand mergeam impreuna cu colegii spre masina o luam cu mana dupa gat frumos si mergeam amandoi sau o tineam de mijloc si ea nu zicea nimic. acum cum sa procedez dupa ce mi-a spus? sa o iau tot asa cu mana dupa gat sa mergem spre statie sau sa o las in pace sa nu creada ca sunt prea insistent? sa nu-si faca parere proasta... Va rog sa-mi raspundeti la toate intrebarile pe care le-am pus pentru ca sunt putin in dificultate si cer ajutorul comunitatii. va multumesc!

Răspuns Câştigător
| 。。。✿*゚Viento゚*✿。。。 a răspuns:

Buna Cappucinno...

Ti-am citit " povestea". Eu cred ca ar trebui sa ti cont de ceea ce ti-a spus ea si nu amica ei.Nu cred ca avea de ce sa te minta ca are o relatie.
Faptul ca i-ai adresat anumite intrebari la care raspunsul ei a fost : "nu stiu"... pot fi mai multe variante, dar raspunsul doar tu il poti afla analizandu-i "comportamentul" in continuare!
De exemplu iti putea raspunde cu aceasta fraza: "nu stiu", poate pentru simplul fapt ca ai luat-o prin surprindere cand i-ai marturisit ceea ce simti fata de ea.Alta varianta ar fi sa se fi simtit "emotionata". Probabil e o fire mai timida.Sau pur si simplu nu a stiut cum sa iti raspunda intrebarilor, imaginandu-si ca nu cumva sa te dezilusioneze sau amageasca in zadar.
Noi aici pe TPU iti putem raspunde cum percepem noi "problema" ta, dar tu ai raspunsul sau cel putin trebuie sa il cauti la ea, analizand-o.
Daca ea pana acum nu ti-a spus nimic cand o luai de gat, inseamna ca ii facea placere.Nu cred ca ar fi cazul sa interpui o "distanta" intre voi, odata ce ea nu ti-a cerut acest lucru si scopul tau este de a te apropia de ea tot mai mult...asa ca pana in momentul in care nu szimti o respingere din partea ei, tu continua sa incerci in a o cucerii.

Multa bafta si sper ca lucrurile sa se calmeze in viata ta. Te pup 。。。✿*゚Viento゚*✿。。。

8 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Nu cred ca are prieten, ti-a zis ca este cu cineva pentru ca nu este sigura si nu vrea sa se implice intr-o relatie. Fi in continuare dragut cu ea, invit-o dupa ore la o cofetarie, petrece mai mult timp aproape de ea.

| danielagoldica a răspuns:

Bai lasa vrajeala si treci la treaba! Da-te pe langa ea invit-o in oras vorbeste cu ea pe mess si ai sa vezi ca lucrurile vin de la sine.

| Hombre a răspuns:

Tine minte, cand doi barbati se lupta pentru a cucerii o femeie castiga totdeauna acela cu tupeu, lasa gargara si nu o mai intreba ce parere are despre muschi tai ca o pui in dificultate si inceteaza cu "n" motive din ce cauza o placi ca s-ar putea sa fie o tipa realista si pragmatica si o sufoci cu prea multe osanale si dupa cum spui ca te lasa sa mergi cu ea de mana si de mijloc este semn bun si actioneaza, pune dracului gura si sarut-o ca nu te musca si nu e facuta doar pentru vorbit, mancat si cascat ca apare unu cu tupeu si-ti sufla pasarica de ramai cu curu-n vant scriind declaratii de dragoste.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bravo, ai procedat bine!

| koshmarul a răspuns:

Nu stiutiu frate ce sa zic... nici eu ma prea pricep la cucerit dar oricum iti urez mult succes.

| yan a răspuns:

Eu zic ca momentan las-o balta si fii indiferent cu ea, tu ti-ai jucat cartea si i-ai spus ce simti, acum ea trebuie sa faca urmatorul pas. daca ii place de tine o sa incerce ea sa se bage in seama cu tine, daca nu asta e frate, nu poti controla sentimentele nimanui.bafta oricum.

| yan a răspuns:

Eu zic ca momentan las-o balta si fii indiferent cu ea , tu ti-ai jucat cartea si i-ai spus ce simti, acum ea trebuie sa faca urmatorul pas. daca ii place de tine o sa incerce ea sa se bage in seama cu tine , daca nu asta e frate , nu poti controla sentimentele nimanui.bafta oricum.

| monika_8047 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui mai intai sa vezi cam ce-i place colegii tale, sa vezi ce gusturi are, sa-i faci unele mici cadouri cand va intalniti, exemplu (o mica floare, o cutiuta bomboane, o mica felicitare scrisa sincer), vezi cum reactioneaza ...si apoi poate sa te intinzi la gesturi de "luat de gat..."