| Botix a întrebat:

Buna seara tuturor! In special fetelor! Vreau cateva sfaturi de la voi! As vrea sa ma despart de actualul prieten pentru ca nu mai suport crizele lui de gelozie! Adica vreau sa inteleaga ca nu se mai poate dar in asa fel incat sa nu degenereze situatiasad...Va multumesc!:*

9 răspunsuri:
| georginika a răspuns:

Depinde si de cat timp sunteti impreuna. Daca sunteti de putin timp impreuna ii poti spune ca nu crezi ca va potriviti si ar fi bine sa luati o pauza. Daca sunteti de mai multa vreme ii poti spune chiar adevaratul motiv, ca este prea gelos.

| notsurewhoiam a răspuns:

Pai spune-i ca nu mai simti pentru el ce simteai la inceput si ca cel mai bine e sa nu mai continuati pentru ca nu mai are rost sa va chinuiti amandoi sau eventual sa luati o pauza pana se linistesc lucrurile...dar daca il mai iubesti spune-i ca te deranjaza gelozia lui si ca daca continua te va pierde succes:*

| GDP a răspuns:

Important e sa nu-ti fie teama de el sau de reactia lui, daca e gelos sigur are si tendinte de violenta, am trecut si eu prin asa ceva. Daca e gelos inseamna ca de fapt nu are incredere in el nu in tine. Si sa nu te amagesti ca-si va reveni. Spune-i in fata ca s-a terminat si gata! Succes la noi cueriri!

| reflection13 a răspuns:

Parerea mea este ca ar trebui sa-i spui clar ce te deranjeaza. Fara ocolisuri si menajamente happy. Altfel s-ar putea sa inteleaga altceva daca faci doar niste aluzii.
Fii calma si alege-ti un moment in care si el este linistit si fara chef de cearta. Explica-i motivele tale si fii foarte clara in ceea ce spui pentru ca dupa, vorba ta, situatia ar putea degenera prin faptul ca el va incepe sa dezvolte varii scenarii, care mai de care mai negre (in sensul ca s-ar putea gandii ca vrei sa-l parasesti pentru altul) - stiu ca suna telenovelistic dar daca spui ca e gelos, sunt toate sansele sa se intample asa.
Mult succes! happy

| Ioannaaaaaaaaaa a răspuns:

Poate te iubeste si asa poate el sa demonstreze.eu zic sa vb cu el, poate se schimba.si daca nu se schimba atunci sa te desparti.nu da` cu piciorul dragostei.cand o vei pierde o sa iti dai seama ce mult iti lipseste...

| harciog a răspuns:

Este cel mai timpit motiv de despartire care cica trebuie sa-l acopere pe cel adevarat.El nu-i gelos ci are dreptate. Spunem gelos unui om care practic numai i se pare dar tu chiar ti-ai pus-o cu altul de ajungi la despartire.Interesanta proasta.

| mirela07 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa-i zici ca te deranjeaza si ca relatia nu mai pote continua e cel mai bine sa fi sincera zi ca nu-ti place cai prea gelos pana la urma ai si tu viata ta. acum nu o sa te puna intr-un glob de stica...cel mai bine e sa-i zici ca relatia nu mai poate continuawinkingsucces

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i ca esti atat de indragostita de el incat ai vorbit cu parintii tai si au aranjat nunta la cununia civila si de abia astepti sa aveti 3 copii impreuna, si nu suporti vreo amanare.
Sau ai putea sa fi sincera si sa discuti cu el, poate se mai schimba ceva daca nu va despartiti.

| Lisadream a răspuns:

Acesta este singurul lui defect? arata-i ca nu are motive sa fie gelos.da-i voie sa iti controleze telefonul, programul.etc pana se convinge ca nu au sens crizele de gelozie si va capata incredere in tine