| anonim_4396 a întrebat:

Va scriu deoarece de cateva zile ma tot gandesc la un lucru si nu pot lua singura o decizie. Povestea mea incepe asa : sunt cu un baiat cam de 2 luni si ceva impreuna. Doar ca el din cate observ mai vorbeste pe messenger si cu alte fete iar intr-o zi mi-a zis ca s-a pupat pe obraz cu o fosta prietena de e lui ( nimic ciudat doar ca, chiar el a marturisit ca a iubit-o mult si timp de 2 ani de zile s-au tot impacat si despartit).Astazi insa mi-a zis ca aseara fosta lui i-a dat un mesaj de noapte buna si i-a raspuns si din cate am inteles au mai vorbit (dar din cauza fetei acestea el s-a mai despartit inca de multe alte fete si nu vreau sa faca si cu mine asa ). Chiar daca poate tine la mine faptul ca vorbeste si cu alte fete si se pupa chiar doar pe obraz cu ele ma deranjeaza deoarece si noi, chiar daca imi spune ca ele sunt amice ( chiar si la fosta lui care a iubit-o mult zice ca e amica) inainte sa fim impreuna tot pr am fost.
Va rog mult spunet-mi ce sa fac..Sa continui relatia cu el sau sa ma despart?

12 răspunsuri:
| fluturas a răspuns:

Eu cred ca daca te-ar iubi, nu ar veni sa iti zica in fata, fara nici un resentiment, ca a pupat-o pe nu stiu care si ce frumos mesaj de noapte buna a primit, daca ar tine la tine ar incerca sa te protejeze, sa ascunda cat mai bine lucrurile astea, chiar daca din cand in cand ar mai vorbi cu fosta
oricum nu cred ca va dura prea mult, daca inca mai tine legatura cu ea, vorbeste cu el happy

| ynna93 a răspuns:

Sunt de acord cu olivikkka, vorbeste cu el, ca numai asa poate sti cum te simti.

| neutrino a răspuns:

Curand vei fi si tu o fosta prietena pe care o pupa pe obraz.

| Anonima264 a răspuns:

Pai daca te deranjeaza ar trebui sa vorbesti cu el!
Totusi ar trebui sa te bucuri ca iti spune tot ce se intampla si nu iti ascunde nimic.

| ℓαυяα a răspuns:

Ce urat e cand se intampla asa, am patit-o si eu pe pielea mea straight face. probabil ca te gandesti ca poate o mai iubeste, poate vrea sa se impace cu el sad. spune-i ca te deranjeaza ca vorbeste atat de mult cu fosta lui prietena si intreaba-l daca mai tine la ea (asta fata in fata, pentru ca daca te minte, ai sa observi). daca vezi ca tine la ea, cel mai bine ar fi sa te desparti de el, pana nu o sa fie prea tarziu si o sa suferi mai rau.

succes :*

| OmulCareStieCeFace a răspuns:

Eu sunt baiat si iti spun sa nu iti faci probleme ca doar vorbesc si tu presupun ca vb cu unu si altu pe mess sau nu-s ce asa si el doar sunt prieten dar incearca sa il supraveghezi ca poate de la prietenie poate deveni ceva serios sad

| Jeanine a răspuns (pentru OmulCareStieCeFace):

Eu nu vorbesc cu alti baieti, de aceea ma deranjeaza.eu i-am spus ca, daca eu nu vb cu alti baiaeti nici el sa nu vorbeasca cu alte fete dar vad ca nu merge.

| OmulCareStieCeFace a răspuns (pentru Jeanine):

Da dar asa suntem noi n-ai ce face

| olivikkka a răspuns:

Cred ca trebuie sa ai o discutie cu el sa iti impartasesti gindurile cu el si apoi hotarasti. mult succes

| EuNumaiEuNumai a răspuns:

Ar trebui sa porti o discutie civilizata si matura cu el,nici mie nu mi-ar place sa vad cum iubitul meu se pupa cu fete pe obraz sau vorbeste ore cu multe fete,eu cred ca el te iubeste,dar e pasionat de mai multe fete,poate vrea sa incerce cum e sa placi pe mai multe fete, inimii nu ii poti porunci sa nu placa mai multe persoane, doar una, iti zic sa ai o discutie matura daca nu vreti sa va indepartati unul de celalalt :*, sper ca te-am ajutat

| cezarjunior01 a răspuns:

Stiu cum e, am patit-o pe pielea mea, eu zic sa vorbesti cu el si sa il intrebi daca mai simte ceva pentru ea, nu ii poti spune sa nu mai vorbeasca cu ea straight face Doar intreaba-l si vezi ce zicewinking Asa am facut si eu si imi merege super bine cu el si acum happy.

| AdryannaXoXo a răspuns:

Fara suparare, nu-i poti spune sa nu mai vorbeasca cu prietenele lui, pe bune acum, si tu a-i fi stanjenita daca el ti-ar spune asta. Tpot ce trebuie tu sa faci este sa vorbesti cu el si sa o rezolvati, daca nu, ei bine... gandeste-te in continuu fara rezolvi nimic. Intreaba-l daca tine la tine, dar nu-i interzice sa mai vorbeasca cu fosta lui. Totusi nu-l lasa prea liber, stiu ca nu pare usor, dar este, crede-ma si daca va despartiti, tine capul sus pentru daca nu a mers cu el, inseamna ca nu a fost sa fie: "Dumnezeu va lua ceva de langa tine doar daca va vrea sa-l inlocuiasca cu ceva mai bun!" Nu suferi dupa nici un baiat si nu-l lasa sa insemne totul pentru tine, pentru ca daca va pleca, nu vei mai avea nimic. Doar vorbeste cu el! Mult succes draguto si n-ai grija!:*