| Llolal a întrebat:

Sincer nu stiu ce sa fac sunt derutata...trista, suparata.
Povestea e cam asa: Un prieten de la scoala mi-a cerut sa fiu cu el si am acceptat.Am stat cateva saptamani cu el mi s-a parut ok si incepusem sa tin la el.[Poate ca si el la mine] asa si azi s-a cam,, Sfarsit" totul a avut loc o cearta din cauza ca: Imi zicea mereu de ce nu il sun ca ce e cu mine ca daca am pe alt cine chesti din astea.Eu chiar m-am enervat si i-am inchis telefonul de tot l-am deschis nu i-am mai raspuns.Si azi la scoala am fost cam trista ca ramasesem certati si el parea pur si simplu fericit nu stiu asa il vedeam in pauza se dadea la una.Si normal ca m-am intristat si mai tare si am inceput sa plang fara sa ma vada el pentru ca stateam in baie.laughing Colegele au fost alaturi de mine oarecum straight face. Si pana la urma cand am ajuns acasa m-a sunat iarasi i-am raspuns eu eram foarte suparata trista cum sa zic s pur si simplu dintr-o data ne-am despartit. Mia parut rau nu stiu nu pot fara el chiar mi-a cerut sa ramaneam amici am acceptat dar nu stiu daca pot asa ce sa fac sa accept situatia? sau? Nu stiu am nevoie de sfatur
i. Dau funda promit!

Răspuns Câştigător
| Michidutsa a răspuns:

Eu spun sa vorbesti cu el, de ce nu l-ai sunat sau de ce nu il cautai cand erati impreuna? Stai linistita sunt sigura ca "s-a dat " la altele doar ca sa te faca pe tine geloasa sau sa iti demonstreze ca nu ii pasa chiar daca lui probabil ca ii pasa. Din moment ce te intreaba de ce nu il suni inseamna ca totusi ii pasa de tine ca daca nu-i pasa era perfect sa nu-l cauti. Vorbeste cu el si spune-i de ce nu l-ai sunat si daca se comporta urat cu tine sau daca da semne de indiferenta ingora-l total, sa nu vada ca iti pasa. Sper ca te-am ajutat kiss

9 răspunsuri:
| QuadruplePersonality a răspuns:

El a trecut mai departe. Sau cel putin incearca sa faca asta.
Incearca si tu sa faci acelasi lucru. Doar esti fata, nu iti pierde demnitatea plangand dupa un prost care nu stie sa pretuiasca ce are langa el. happy

Take care happy

| Patriii a răspuns:

Sfatul meu ar fi sa ii zici si lui exact ce ne'ai spus noua. daca tine la tine te va ierta, daca nu poti sa il lasi impace ca nu merita:*

| Smurf a răspuns:

Daca tii la el, incearca sa il aduci inapoi, nu sa ramaneti amici. Zici ca el ti-a cerut sa fiti impreuna, deci simte ceva pentru tine. V-ati despartit chiar din nimic, dintr-un motiv idiot.Acum mai lasa si tu orgoliul la o parte, si suna-l. Poate il vei surprinde placut, mai ales ca el ti-a reprosat faptul ca nu il suni. Din asta se intelege clar ca tine la tine, daca nu ar fi tinut nu i-ar fi pasat daca il suni sau nu.Eu nu as putea sa las o noapte sa fim certati, l-as suna, sa pot dormi linistita.Deci...in concluzie suna-l mai repede, fii mai calma, intelegatoare, alinta-l, spune-i ca iti pare rau daca ai fost un pic indiferenta si fa-ti noaptea mai placuta! Sau vrei sa adormi plangand? Stii, nu imi sta in fire sa dau astfel de sfaturi, nu am rabdare de fapt, dar cand vine vorba de dragoste devin sensibila, pur si simplu ma imaginez in situatia respectiva.Bafta!

| Mousie a răspuns:

Mai bine vorbeste cu el si deschide-ti inima. daca tu nu l-ai sunat, el, saracu poate crede ca tu nu mai crei sa fii cu e. il suni si pur si simplu ii zici sa va intalniti si gata treaba rezolvata.

| ShyGirl a răspuns:

Pff.crede-ma sunt in situatia ta. Adica am terminat-o si acum suntem amici. Si tin la el. Dar voi, fiind in scl, ar fi super naspa ca nici macar sa nu va salutati, deci eu cred ca ar tebui sa accepti sa fiti amici, asa mai vorbiti, ii spui ce simti, si cine stie? Poate chiar va impacati. Sper asta! Pupici

| HinnaBunneh a răspuns:

Hmm... Dupa parerea mea e un Idiot >.< nu merita sa fie cu tine cred ca isi bate joc de u din kate spui... nu mai fi suparata happy Viata e frumoasa :X

| electrofreestyler a răspuns:

Incearca sa te impaci cu el... te-ai intrebat daca el s`a dat la fata aia doar ca sa te supere pe tine? (poate nu din rautate-sau da) unii baieti incearca sa nu para suparati pe fata cu care s-au certat si se dau la alte fete doar ca sa o faca sa il vrea mai mult.sa se simta geloasa intr-un fel. ori exista varianta ca lui sa nu ii mai placa de tine si gaseste tot felul de modalitati sa se desparta de tine. Sper ca ti-am fost de ajutor bye.winking

| crss a răspuns:

Peste toate se trece :* lupta si mergi mai eparte :* :* nu e singurul baiat!:*

| sasukenice a răspuns:

Sunt sigura ca s-a dat la o alta fata tocmai fiindca dorea sa te supere.Probabil s-a enervat ca i-ai inchis telefonul si a dorit sa se razbune. Poate s-a gandit ca daca veti fi amici iti va recastiga inima.Totusi intr-o relatie intelegerea e pe primul loc.Eu zic sa mai discutati inca o data problema si dupa cum va decurge conversatia sa va hotariti ce veti mai face. Aaa si apropo nu mai plange fiindca tocmai atunci planul lui de a te supara va da roade.Nu stiu daca ti-a ajutat dar asta cred ca ar fi bine.