| LAriiscukka a întrebat:

stau cu un tip de ceva vreme, insa nu imi place la el ca ma controleaza asa de mult adica nu am voie sa vorbesc cu un coleg la telefon ca e gelos si vrea sa fac totul numai dupa cum vrea el daca nu am dormit la el intr-o seara cand a vrut el s-a suparat. ziceti-mi va rog cum sa ii explic ca nu e bine ce face si ca ma va pierde prin chestia aia?

8 răspunsuri:
| Al3Cssa19 a răspuns:

Poi spune-i ca o relatie de lunga durata nu merge asa...numai pe placul lui. Spune-i ca ar fi mai bine sa luati amandoi hotararile nu numai el pentru ca poate tu ai alta opinie si din cele doua opinii sa faceti una..incearca sa ii explici ca nu e bine ce face si sa incerce sa fie mai intelegator! Ma rog acum daca de multe ori tu ai facut numai cum a spus el acum te i-a de fraiera (scuze ca iti zic asa dar..intelegi uh ce vroiam sa zic)el crede ca tu esti sigura ca el este perechea ta pentru toata viata! Sau spune-i sa numai fie asa gelos deoarece pur si simplu nu iti place! In mare spune-i adevarul...iar daca se va supara lasa-l in pace ca o sa ii treaca si tot el se va intoarce la tine! Ai incredere si eu am patit acelasi lucru. Sper ca te-am ajutat! FUNDA? love strucklove strucklove strucklove strucklove struck

| Adrian323 a răspuns:

Buna Larisa! Ar trebui sa il faci sa inteleaga ca pentru tine doar el conteaza si ca indiferent de ce s-ar intampla, el este singura persoana pe care o iubesti.Parerea mea este ca nu prea are incredere in tine si ca vrea ca orice faci tu sa fie doar si numai pentru el.El crede ca poate cine stie ce vb tu cu acel coleg, de fapt fiind doar despre anumite teme.Incearca sa comunici mai mult cu el, adu-i aminte mai mult despre sentimentele tale fata de el.Si incearca sa te gandesti ca poate face aceste lucruri si din cauza ca tine mult la relatia voastra sau pune mult suflet in ea. Sper ca te-am ajutat.Bafta!

| pзαch a răspuns:

Asa sunt unele persoane. Linisteste-te. Nu este mai nimic rau in asta. Se teme sa te piarda, te place mult si nu stie cum sa-ti arate asta, de aceea iti interzice sa te mai vezi sau sa auzi de ceilalti.

| pwp a răspuns:

Este mult prea gelos si nu are incredere in tine.Nu cred ca are rost sa mai stai cu un om ca acesta.Nu se va schimba niciodata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pasi te-a pierdut de cand ti-ai sunat colegul.si tu stii asta.pe cine vrei sa aburesti? si pe el si pe noi? ia lasa-ne bre ca am vazut si auzit destule. spor la treaba ca ai o gramada.si lasa omul in pace.l-ai gasit mai fraier?

| Nastia a răspuns:

Comunicarea e cheia.ii impui reguli, nu le respectatongueA!

| TheBirdOfTheHermes a răspuns:

Cunosc un caz asemănător cu al tău, numai că în cazu asta s-a ajuns ca băiatu să o și bată.
Să știi că dacă nu vei rupe relația acum îți va fi foarte greu mai târziu și vei regreta.

| Adry05 a răspuns:

Spune-i că ai nevoie de mai multă libertate, şi că ţii la el, deci nu e cazul să-şi facă tot felul de griji. El pur şi simplu e îngrijorat că te va pierde, sentiment dat de lipsa încrederii în propriile forţe.