| lipseyes a întrebat:

sunt casatorita si iubesc un barbat casatorit.Suntem impreuna de aproape 2 ani.Atat eu cat si el ne dorim ne iubim si suntem foarte fericiti unul langa altul.Eu nu am copii, insa el are 2.Am inceput sa ma intreb. ce voi face pentru ca o sa trebuiasca sa am si eu copilul meu si cu sotul meu care o sa vrea la un moment dat.relatia noastra se va incheia probabil. Dar ce ma doare si ma pune pe ganduri este faptul ca poate nu il voi putea uita si voi ajunge sa sufar si sa imi urasc decizia.Atat eu cat si el nu dorim sa divortam pentru ca o sa ajunga sa sufere restul. dar cu noi cum ramane? Nu stiu ce sa fac si sper sa ma ajutati cu sfatul vostru

Răspuns Câştigător
| denismaria92 a răspuns:

Imagineaza-ti doar prin ce soc vor trece saracii copii cand barbatul divorteaza de sotia lui. Daca au facut 2 copii, iti dai seama ca se iubeau oamenii pana ai venit tu in viata lui. Lasa-i in pace, doar pune-te in locul copiilor. Eu si acum, la 19 ani, as ramane "omg." daca s-ar desparti ai mei.

17 răspunsuri:
| dany023 a răspuns:

Intoarceti toata atentia si iubirea spre sotul tau si uital pe el.lasa copii sa creasca langa cei doi parinti ai lor.este un raspuns cam dur dar foarte bun.peste ani se poate sa aiba urmari. vorbesc din cunostinta de cauza.este greu dar renunta, IUBIREA ESTE TRECATOARE

| N_7736 a răspuns:

Lol ce raspuns de c***t ai primit mai jos straight face
am 16 ani si la varsta asta poate sunt si mai deschisa ca limitatul de mai jos laughing)
ma rog nu stiu in ce masura sunt sa dau sfaturi unei femei casatorite...
dar eu consider ca nu ai nici o vina ca te'ai indragostit de altcineva
ai doua variante, ori cadeti de comun acord sa divortati, dar cu 2 copii nu cred ca o sa faca asta, ori il uiti.
mi se pare un chin prin ce treci tu acum chiar nu stiu ce sa spun straight face
si totusi mie varianta cu divortul mi se pare cea mai corecta, la stadiul care sunteti acum va mintiti si pe voi si pe cei din jurul vostru + ca va chinuiti.
trebuie sa fie mai intai rau ca sa fie bine, poate daca reusiti sa va despartiti de familiile actuale, sa treceti peste acest hop, restul vietii o sa fiti fericiti

mult noroc in orice o sa alegi :*

| larousee a răspuns:

De acum 2 ani, inainte sa incepeti relatia, trebuia sa va dati seama ca exista riscul asta, acum trebuie sa vi-l asumati. daca nu erau copiii era foarte usor sa divortati. cel mai bine e sa nu mai vb o perioada buna de timp si daca nu reusiti sa va uitati divortul e cel mai bun lucru. copiii nu vor suferi daca vor primi in continuare atentia tatalui. sfatul meu e sa nu faci copii cu un barbat pe care nu-l mai iubesti.

| Iepurila a răspuns:

Un sfat. Trebuia sa te casatoresti cu cineva daca stiai ca ramai cu acea persoana. Nu sa umbli din floare in floare pana te indragostesti de cineva sau sa te indragostesti de altcineva. Cati ani ai? Ai minte de copila. Sincer. big grin Esti penibila. Ce fel spune la juramant? Ca tu stii mai bine.happy Sincer. Te poti adauga singura la categoria: curve.happy Fara suparare.

ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Ce naiba a fost în capul vostru în momentul în care aţi hotărât să vă căsătoriţi? Dacă ştiaţi că încă sunteţi în căutare de iubirea adevărată, nu făceaţi lucrul ăsta. Plus de asta, gândeşte-te că el are copii. Vrei să-l răneşti şi pe soţul tău şi să distrugi şi o căsnicie în care există doi copii nevinovaţi?

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

@Gabrinho te sustin si te promovez.bravo.ta*fe ca asta gasesti la tot pasul.s-a trezit pr**sta universului ca vrea sa se fu*a cu 2 deodata.m.u*e tie f*a*ero.o sa ajungi pe centura cu 100 de avorturi la zi.nu meriti sa traiesti doar pentru a face umbra pamantului.aa.@Gabrinho o sa te trezesti cu contul suspendat. :d bye

| auroraa a răspuns:

Vreti sa fiti impreuna? fiti, divortati ambii, si casatoriti-va...de ce sa va doara capul de ceilalti daca va iubiti? oricum va fi greu, dar acestea sunt riscurile casniciei, tatal celor doi copii se va vedea cu ei din cand in cand, nu sunteti voi primii si nici ultimii care divortati...toti vor suferi, dar asta'i viata

| puricel a răspuns:

Auzi? pune-te in locul copiilor lui happy

| ταξιδιώτης a răspuns:

Noi romanii traim in inertie,fatalitatea care ne caracterizeaza si teama de "gura lumii". Decat singuratate in doi (care este dureroasa,urata si ajunge la stadiul de prostitutie legala,casatoria in adevaratul sens al cuvantului insemnand dragoste,respect, intelegere, fidelitate) mai bine singur sau cu cel\cea iubita.

| harciog a răspuns:

Va puteti iubi in continuare. Daca iubirea a aparut in conditiile astea,schimbarea conditiilor si aici ma refer la divortul fiecaruia pentru a fi impreuna, ei bine, aceasta schimbare va duce negresit si la o modificare a sentimentelor pentru ca nici o schimbare nu vine fara a face alte schimbari.Problema se pune la momentul conceperii unor copii cu omul pe care nu-l iubesti pentru ca acolo se cere o armonie perfecta intre sentimente, spirit, corp si minte.Nu te apuci sa faci copii doar de dragul societatii, formalitatilor si familiei.Un copil trebuie conceput atunci cind nu te mai poti opune neantului.

| harciog a răspuns:

Gabrinho care arunci cu bolovanul, esti fara pacat? Esti imaculat sau vrei sa pari?

| harciog a răspuns:

Nu ridica bolovanul atunci pentru ca, daca nu esti fara pacat, esti tot un fel de tirfa care stie ca a pacatuit dar acuza sa nu tradeze prezenta pacatului in ea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adica santeti doi curvari care traiti o poveste de curvie extraordinara.v-as omora cu pietre ca sa suferiti impreuna doar voi.si pietrele sa le arunce ceilalti fericiti.inselatii.mai si spui; sant casatorita.esti pe naiba.te-a ales ala saracul dintre mii de femei,cea mai desteapta,cea mai frumoasa,cea mai cinstita sa fii numai a lui, te-a incununat imparateasa langa el in imparatia casatoriei, si te-ai dovedit a fi femeia tuturor. spalate des.pentru igiena ta.casatoria ti-ai manjit-o urat.halal.

| spyke321 a răspuns:

Salut. Punetemacar 1 minut in locul copiilor.
Daca ai sti prin ce ar trece ei la o despartire nu creca ai reasa o mai faci. Eu am 14 ani, si daca parinti mei ar diorta acum nici nu as sti cu cine sa merg, nici nu as sti ce sa fac. In principiu cand voifi mare mas intreba:
-Cum o fi fost daca mama si tata erau inca impreuna?
-Ei cred ca ar trebui sa te pui un pic in locul lor si sa vezi cam cata suferinta au avut saraci copii cand mama lor sau tata lor s-au despartit.

| darius_9829 a răspuns:

Il faci fericit

| AndreeaSiAndra a răspuns:

Vai de tine.Crede-ma o sa sufere copii.U nu te gandesti la sotul tau, la sotia lui, esti o mare egoista care se gandeste decat la ea.Cum ii poti spune sotului tau te iubesc cand u ai un amant? Mama mia, esti curva nu crezi.Frate lasa omul in pace zi si lui sa te lasa si incheiati relatia asta de...

| lipseyes explică:

Multumesc tuturor pentru sfaturi.Pt cei care au folosit cuvantul curva.sa stiti ca CURVA nu sunt eu.inseamna ca nu stiti pe ce lume traiti...Incerca-ti sa aveti ceva cultura despre scoala vietii si apoi mai scrie-ti.Eu nu sunt vrea fraiera sau vreo Gasca care s-a apucat sa scrie aici pentru ca nu are creier sau il are ars.din pacate sunt cam inteligenta la varsta mea si stiu mult mai multe decat multi dintre voi.(nu vreau sa se supare nimeni)Eu am cerut niste sfaturi pentru ca,chiar m-am blocat si nu mai stiam ce sa fac! Legat de familia si copii lui mi-a zis ca, daca nu ar fi existat copilul cel mic, era plecat de mult.nu isi parasea familia dar pleca pentru ca langa nevasta-sa nu a fost niciodata fericit.a luat-o-o virgina si tarara a facut-o femeia lui femeie de casa care il asteapta acasa fara sai ceara explicatii.i-a daruit copii etc.el oricum nu sta acasa langa familie.asa l-am cunoscut.mereu era plecat cu afaceri si mergea la ei o data la o saptamana sau doua.am aparut eu si acum nu mai pleaca de langa ei decat cand pot eu sa ies sa ne vedem.pai ce sa mai zic ce sa mai fac? nu mai stiu sincer.cnd nu il sun sau il trimit la masa sau la dracu,,, am numai stres nervi si ma simt tare rau la fel si el.nu stiu ce sa mai zic.dar oricum VA MULTUMESC PT SFATURI