| ___0iD6 a întrebat:

Bună,sunt cu psihicul la pământ și nu am niciun sprijin
Iubitul meu e într-o relație foarte buna cu sora lui de 32 de ani el având 21
De exemplu astăzi am venit de la muncă dupa 8 zile de deplasare( lucrăm pe deplasări toată țara câte 8-10 zile și 4 acasă)
Astăzi ne-am întâlnit cu sora lui,care ea e cu o casă lângă noi si are copii
Eu am ezitat sa o pup si sa o iau la brate pentru că nu am simtit nevoia
El cum o iubește mai mult pe ea m-a pus pe mine într-o situație foarte proastă, sora lui jignindu-ma ca nu vreau sa o pup și facandu-ma nesimțită ca de fiecare data cand am o zi mai proasta si nu prea o bag în seamă
Iubitul meu m-ar bate pentru asta
El se duce la ea in fiecare zi si eu stau mai mult singura în curte
Pentru că eu prefer sa nu merg dar el prefera sa stea mai mult cu familia lui

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este doar un iubit, deci un nimnei fata de care nu ai nici o raspundere, asa ca ia-ti valiza si pleaca de acolo, daca ala te bate pentru sora-sa.

| AliGab a răspuns:

De ce mai stai? De ce nu pleci? Atata vreme cat nu sunteti casatoriti nu ai de ce sa induri

| Lupică27 a răspuns:

Ai doua solutii: fie te adaptezi situatiei si te dai dupa ei, fie iti cauti pe altcineva.

| ___0iD6 explică (pentru Lupică27):

Prefer liniște și să fiu și eu importantă nu mereu singură

| Lupică27 a răspuns (pentru ___0iD6):

Atunci iti cauti pe altcineva.

| Madaxo97 a răspuns:

Dar tu ce ai cu sora lui de nu o suporți? Îi poți explica că nu trebuie să se supere dacă nu o pupi si o întâmpini cu afecțiune, ca nu ești genul lipicios și afectuos, mulți oameni sunt așa, inclusiv eu. Nici ea nu trebuia sa te facă nesimțită, a exagerat puțin, iar la faza cu " iubitul meu m-ar bate pentru asta", nu e ok, cum adică să te bată pentru sora lui sau pentru orice alt motiv? Dacă devine violent sau te amenință mai bine o termini cu el, să rămână cu soră-sa si gata.

| ___0iD6 explică (pentru Madaxo97):

Cum adică sa o suport dacă el stă non-stop la ea, am fost jignită de multe ori de ambii dar fiind mai tăcută am fost luata de proastă

| Madaxo97 a răspuns (pentru ___0iD6):

Dacă ai fost jignita de multe ori de ambii nu înțeleg de ce mai stai cu asemenea bărbat, dacă se poate numi așa, să rămână cu sora lui dacă tu ești pe locul 2 și gata, nu ai altă rezolvare decât să le înghiți nesimțirea la nesfârșit sau sa îi pui punct, tu alegi. Nu are niciun sens sa stai cu el dacă te jignește în primul rând, nici nu mai contează dacă din cauza lu soră-sa sau orice altă cauză. Nu îți jignești femeia iubită, înseamnă ca nu te iubește.

| Cipi1212 a răspuns:

Nu este normal să stea soțul tău mai mult cu familia lui.

| alondrakiss a răspuns (pentru Cipi1212):

De ar înțelege multi bărbați lucrul acesta! Sau e normal că sora lui sa intre peste tine in camera fara sa bată la ușă?