| madalina_5020 a întrebat:

sunt cu un baiat A.de vre. o luna dar il cunosc cam de 4-5 ani, dar de cateva seri il visez numai pe prietenul lui C.si numai la el ma gandesc Ieri am avut un majorat, iar C. ma tot lua la dans pana cand s. a pus o melodie mai lenta si a venit A si m. a luat la dans, iar C. a luat. o pe o fata, in timpul dansului au inceput sa se sarute [nu sunt impreuna] am fost foarte geloasa, A. a observat ca eram abatuta si m-a intrebat ce am si i-am zis ca nimic.as vrea sa-i zic tot ce simt in legatura cu C. dar mi-e frica cum o sa reactsioneze nu vreau sa se supere va rog dati-mi un sfat cum sa-i zic si daca ar fi bine sa-i zic.va multumesc

Răspuns Câştigător
| TrixLove a răspuns:

Sa nu-i zici asta prietenului tau. Adica... daca intr-adevar crezi ca ar fi mai ok sa te desparti de el, doar atunci ii zici ca iti place de pr lui. Nu ar fi bine sa-i zici daca mai vrei sa ramai cu el. Asta l-ar putea deranja si si-ar crea o parere gresita. SI ai pierde 2 baieti. Asa macar ai 1.winking

2 răspunsuri:
| Mla a răspuns:

Cel mai bine e sa-i spui, dar pe un ton mai calm si mai dulce. Daca te iubeste o sa te inteleaga. funda :*

| madalina_5020 explică:

Chestia e ca nu stiu daca si el ma place. poate am intseles eu gresit prin gesturile pe are le facea aseara...sau cine stie. oricum eu as vrea sa ma despart de actualul.