| PISOI_3851 a întrebat:

sunt cu un baiat d 1 luna. El e coleg cu fostul` meu prieten(sunt colegi d banca). Cu fostul prieten am stat cam 1 an si nu mai sunt cu el de aproapre 2 ani, pana acum in toate relatiile mele s-a bagat x( si logic s-a amestecat si in relatia asta. D cand suntem impreuna s cearta mai mereu.acum ceva timp au vorbit, nu stiu ce, dar un lucru stiu sigur actualul meu prieten s-a racit...este atat de indiferent inca pe mine ma doare. Mia spus ca nu ii pasa ce cred altii, insa nu stiu ce sa mai credthinking Cand ne intalnim aman2 tacem nici unu nu are curaj sa deschida nici un subiect.acum s apropie valentine`s day habar n`am ce sa fac...sa ii fac vreun cadou sau nustraight face. Uneori am senzatia ca numai mie imi pasa de"noi". Voi ce parere aveti? ce ar trebui sa fac?
multumesc anticipat:*:*

2 răspunsuri:
| Irinna a răspuns:

Spune-i ca fostul s`a bagat mereu in relatiile tale si ca iti scoate mereu vorbe.
Vorbeste cu el si vezi ca ii sunt sentimentele fata de tine. Poate ca nu i-a spus nimic fostul si are el probleme. Vorbeste cu el inainte de Valentine`s Day si daca sentimentele sunt bune iai ceva, daca nu lasa-l.
Daca nu vorbesti cu el nu are cum sa afli.
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Du-te naibii ca indiferent unde vrei sa indrepti vina, asupra oricaruia nu vad decit ca esti singura vinovata pentru incertitudine