| anonim_4396 a întrebat:

Buna:*sunt cu un baiat de vre'o 3 sap, el e mai mare decat mine cu 1 an.ne intelegem foarte bine... la scoala stam impreuna, ne tinem de mana, el e genu de baiat" popular" si smecher, si cam timid cand e vorba sa vorbim. cand suntem cu prieteni nostri mereu ne zice" hai vorbiti si voi" (adica sa vorbim si noi 2, da de unde cand nu stim cerolling on the floor )la scoala cand stam impreuna, nu stim ce sa vorbim ne spunem" mai zi si tu ceva"laughingsau cand deschid un subiect zice" da, nu, asa e, stiu, pff" adica nu prea dezvolta raspunsu'.
as vrea sa stiu ce pot sa fac ca sa fie mai deschis, si ce subiecte putem dezvoltahappy
va multumesc mult! dau funda si vot:*

Răspuns Câştigător
| dianadiana2000 a răspuns:

Pai in primul rand poti sa'i spui ca nu esti de acord cu comportamentul lui(spune-i ca vrei sa fie putin mai deschis, mai maleabil)dezvolta tu un subiect si spune-i ce crezi despre asta? da'ti si uh cu parerea sau sa vb de X si Y si automat atunci va vorbi mai deschis... sper ca ti'am fost de ajutorhee heefunda?:*:X

5 răspunsuri:
| Aysa19 a răspuns:

Comunicarea lipseste, uite hai sa-ti spun de relatia mea e asemanatoarelaughing.La inceput eram si noi la fel mereu spuneam "mai zii ceva"laughing...si apoi am vorbit despre lipsa asta de comunicare si asa tot incet am ajuns sa vorbim cate 4 ore la telefon si sa nu ne oprimbig grin. Uite cu cat vorbiti mai mult cu atat va cunoasteti mai mult, propune-i sa va "jucati un joc"...fiecare sa puna intrebarile cele mai curioase la celalalt asa o sa va cunoasteti mai mult iar comunicarea o sa decurga tot mai binehappy.Iti doresc SUCCEShappy

| jolidon a răspuns:

Asteapta sa va cunoasteti mai bine. cu timpu, obisnuindu-se cu tine se va deschide mai mult si asta va face relatia sa dureze chiar mai mult

| helpu a răspuns:

Pai fii tu insati happy
Asa eram si eu.nu scoteam 3 cuvintehee hee
Mai mult ne sarutam...
Dar pana la urma am inceput sa vb mai multhappy.Pt ca sunt eu insumi.
Atunci imi era frica sa zic ceva ca " daca se supara? " sau "daca nu ii place ce zic. daca o plictiseste? "
Dar nu e genu ala de persoana. Vorbesc orice cu ea.
Asa sa faci si tu!
Succes big grin!

| Andreea_6958 a răspuns:

Pai sunt eu insumi.mereu dezvolt eu un subiect si el il aproba sau nu, si i'am spus ca nu sunt de acord cu comportamentu' lui...da' tot asa elaughing

| oly_7105 a răspuns:

Cam in aceeasi situatie ma aflu si eu deci nu pot sa iti dau niciun sfat pentru ca nu stiu ce te-ar ajutalaughing