| Constantin4 a întrebat:

Bunasad Sunt deprimat ca m-a parasit iubitasad Si nu stiu ce sa fac ca sa scap de aceasta stare de tristete sad Ma puteti ajuta cu niste sfaturi sad Dau funda sad

Răspuns Câştigător
| Ellie123 a răspuns:

Incearca sa nu stai singur, nu stiu sa iesi cu prietenii undeva, sau sa-i inviti la tine.In astfel de situatii este bine sa incerci sa iti distragi atentia de la ceea ce te preocupa.Bine,acum problema este daca chiar o iubesti sau daca doar esti suparat pentru ca a fost ea cea care te-a parasit.In orice caz, singura solutie dupa parerea mea este sa nu te mai gandesti la asta, vei vedea ca dupa o perioada lucrurile se vor rezolva de la sine.Succes!

| Constantin4 explică (pentru Ellie123):

+Eu o iubesc inca mult happy

| Ellie123 a răspuns (pentru Constantin4):

In cazul asta fa ce ti-am spus, sigur asta doar daca impacarea este imposibila.Prima data incearca sa faci tot posibilul sa va impacati ca sa nu regreti apoi, dar daca nu reusesti incearca sa alungi tristetea gasindu-ti alte ocupatii bine? Bafta!

9 răspunsuri:
| Luiza45 a răspuns:

Iesi cu prietenii! Incearca sa vorbesti cu cel mai bun prieten! dac nu de ce nu incerci sa privesti inainte..adica viata e facuta din suisuri si coborasuri ca sa nu mai zic ca daca nu poti trece peste cum vei fi pregatit pentru o noua provocare..Viata merge inainte! Mergi impreuna cu ea si nu vei regreta!

| denisa2003 a răspuns:

Buna, constantin4, sfatul meu e sa uiti de ea si sa-ti gasesti pe altcineva stii cum se zice daca iubesti pe cineva elibereaza-l si daca se intoarce e al tau si daca nu se intoarce nici nu a fost al tau! atat si verisorul meu a trecut prin asta si asta a facut si acum e fericit ca in povesti, are 17 ani!

| GicAx3mMetal a răspuns:

Don't worry about it. De obicei zicala : " pleaca una, vine alta " este foarte adevarata.

| alexaionut a răspuns:

Ai incercat sa o cauti? Sa-i zici ca esti foarte trist? Eu iti dau un sfat : incearca si sun-o sau ia cumva legatura cu ea si intalneste-te cu ea. Daca tea iubit cu adevarat o sa va impacati. Da-ti o intalnire cu ea si uimeste-o cu cv anume. Succes!

| Dinco_Tudor_1990 a răspuns:

BUNA,uita de tristete si mergi inainte, fa ce-ti place cel mai mult si incearca sa o convingi sa ramaneti prieteni.

| soarepecer a răspuns:

Ce faci? Iti asumi responsabilitatea propriei tale fiinte si incerci sa te pui pe picioare. Daca reusesti, poate ca mai ai o infima sansa la ea; daca nu - o sa suferi degeaba.
http://www.youtube.com/watch?v=17fWkrVHwZo

| Dyanna_Dyanna_1995 a răspuns:

Si eu am trecut prin foatre multe momente de genu
incearca sa o uiti si ca nu merita sa te chinui
gandeste-te ca daca tea parasit inseamna ca nu tea iubit