| Stefania a întrebat:

Sunt destul de suparata pe mine`sad. Am o prietena foarte buna si ma inteleg cu ea foarte bine, est cea mai buna prietena a mea, in fine.Mai ese o fata si ea imi est pietena, dar mereu era impotriva mea si acum vad ca nu e, dar noah...Acuma cea mai buna prietena a mea mi-a spus c poate se muta de la scoala asta si se muta din oras`crying, simt ca mor`crying, aveam foarte mare incredere in ea, can ma gandesc ca o sa plece atunci disper si caut sa fac orice ca sa-mi stapanesc lacrimile, stiu, tin foarte mult la toata lumea, dar asa cum tin si am tinut la ea, asa nu am mai tinut la nimeni`crying, simt ca mor`crying si a mi-a zis ca pleaca acolo ca sa faca scoala de handbal. Iar acumaeu cu cealalalta prietena cu care mereu eram dusmana, adica asa zicea ea acum m-am intors catre ea ca sa pot lega o prietenie si cu ea cum am facut cu cea mai buna priteba a mea, parca acum imi vine sa plang cand stiu ca pleaca, dar dupa astea chiar nu mai simt ca avem o legatura, nu mai simt ca exista intre noi o prietenie atat de stransa ca si altadata`crying, acum cand intra pe mess nu prea comunicam, nu prea povestim si nu ne zicem problemele unui-altuia`cryingc si asta m doar si ea s-a schimbat radical`crying. Oare de ce? Eu am gresit ca m-am imprietenit cu celalalalta prietena, adica cu fosta dusmana? Mentionez ca prietena ma cea mai buna nu vroia sa tinem legatura cu fosta dusmana`sad o cheama Andreea si pe prietena mea cea mai buna Roxana`sad. Si asta ma doare si debicei cand ne certam, apoi ne impacam, dar acum nici nu mai vorbeste cu mine, nici nu intra pe mess, simt ca mor`crying. Si inca ceva Andreea debicei ma supoarta, altadata nici nu ma baa in seama, stiti cum se zice "Prietenii la nevoie se cunosc", asa face si Andreea`straight face. Oara merita prietenia mea`sad? Sau doar profita de mine`crying? Ajutor, va rog! Cine a trecut prin asta stie cum e`sad

3 răspunsuri:
| Stefania explică:

Ma scuzati pentru greselile de otografie, dar nu stiu ce are tastatura thinking

| Breakingthehabittonight a răspuns:

Hm, incearca sa te integrezi si cu alte persoane, prieteni noi-faze noi.baieti laughing(NUI momentul)fii fata care are multi prieteni pe care se poate baza.winking-daca iti e greu imprieteneste`te cu un copil mai putin popular...si continui tot asa

SUccCesSSS
cereti scuze de la prietena ta si intreab-o ce o deranjeaza
faceti lucruri distractive sa te tina mine

| FunnyFrog a răspuns:

Dupa cum observ acorzi prea multa incredere persoanleor din jurul tau si draga mea nu mai fa asta caci te pun la pamant multi. Sincer, si eu par super dura dar de fapt... pun totul la suflet. Deaceea cu timpul am invatat cum sa nu mai bag in seama si cu tot ce se aduna in sufletul meu devine automat din prieten... dusman!
Poate Andreea se bazeaza pe ''Tineti prieteni aproape si dusmanii si mai aproape'' Deci ai grija. Incearca sa te imprietenesti cu un baiat dragut si crede-ma daca cresteti de mici impreuna si mereu aproape cand o sa fiti mari o sa se transforme intr-o poveste de dragoste. happybig grintongue:*:X