| alexander_9310 a întrebat:

Buna sunt dezonrientat de tot sper ca ma puteti ajuta problema mea este urmatoarea : am stat cu o fata 2 ani ia m-a lasat acu 1 luna si nici ia nu stie de ce nare motiv intr-o seara am vazut-o cu altu nici numa saluta asvrea sa ma ajutati ce sa fac sa ma razbun pe ia tare de tot...

10 răspunsuri:
| Anca a răspuns:

Nimeni nu te lasa fara motiv. Ceva s-a intamplat acolo la voi. Ca ma gandesc ca nu a stat cu tine 2 ani tot asa fara vreun motiv.
Daca ai vazut-o asa repede cu altul eu vad doar 2 motive :

Ori relatia s-a fumat cu mult inainte sa va despartiti si ea nu a mai avut nevoie de nici un respiro pentru ca si l-a luat in timpul relatiei cu tine
Ori vrea sa se razbune pentru ceva sau sa te faca gelos.

Tu stii care varianta e mai corecta, ca tu esti cel care o cunoaste.

Si lasa razbunarile ca nu au rost. In final tu ce vrei acum : O vrei inapoi sau vrei sa-i arati ca si tu poti fi al naibii?

| monyk a răspuns:

Buna, cu siguranta nu te merita, si daca nu te merita, atunci nu merita atentia ta, fi indiferent, ca asta doare, nu o mai baga in seama, cauta-ti pe alta si ea sa vada, nu te arata deranjat de faptul ca ea e cu altul...bafta.

| Linda a răspuns:

De ce sa te razbuni? Poate si-a dat seama ca e mai compatibila cu cel cu care este acum. Dragoste cu forta nu e ok. Roaga-te lui Dumnezeu sa o intanesti pe fata care sa fie sotia ta.

| Sara a răspuns:

O fata de asa joasa speta nu merita nici cea mai mica atentie. stii, pntr noi, fetele, cea mai mare suferinta e atunci cand simtim ca nu suntem bagate in seama. Cred ca stii si tu ca indiferenta doare cel mai tare, si eu as zice ca indiferenta este si opusul dragostei, prin asta i ai dovedi multe. Ai o viata inainte, si puteee satu' de fete laughing succes. Aceasta creatura (iarta ma ca o numesc asa) nu este de nasul tau, nimeni nu merita sa fie inselat in asa hal, si nici un asa comportament urat!

| liliana83 a răspuns:

Nu cred ca rezolvi ceva cu razbunarea, pana la urma timpul le rezolva pe toate. sa stii ca un motiv a avut ea, iar daca a plecat asa fara un motiv inseamna ca umbla din floare-n floare si fara motiv pleaca si de la urmatorul. chiar nu stii ce urmarea la tine sau ce nu-i convenea? analizeaza. lasa razbunarea.

| MADALINAAAA a răspuns:

Cred ca inteleg ce simti...am fost intr-o situatie aprx asemanatoare.si eu la fel am avut dorinta de a ma razbuna, fiind cu altul, si facand gesturi de dragoste cu acesta de fata cu el. Dar mi-am dat seama ca nu merita sa fac atat efort, pentru ce? stiu ca nu voi putea intoarce timpul inapoi, sau sa mai fiu cu el vreodata. Cea mai crancena razbunare e indiferenta.Arata-i ca nu-ti pasa de ea, ca ai uitat-o foarte usor, pur si simplu, privind chiar in ochii ei, salutand-o, sa vada ca nu te doare deloc ce-ti face.succes!

| optimista_5827 a răspuns:

Indiferenta e cea mai buna. de ce sa-i arati ca te ataci? o sa o doara mai mult daca vede ca nu o cauti, nu suferi. happy

| girlxx21 a răspuns:

Nu prea ai cum sa te razbuni pe ea.si stii vorba aia "razbunarea e arma prostului"winking. Incearca sa o uiti...iti cauti o fata care sa te merite cu adevarat sa fie langa tine sa nu te lase amanet...nu orice depravata. d-astea gasesti la orice coltwinking nu esti singurul care pateste asta sunt multi, fiecare invatam din greseli. Nu are tupeul sa te salute pentru ca ii este rusine intr-un fel nu are ce motiv sa-ti dea, ea s-a indragostit de el probabil i-o fi promis el marea cu sarea dar va vedea mai tarziu ce a pierdut! Nu o mai cauta las-o sa-si rezolve treburile cu tipu respectiv si cand o lasa-o atunci o sa-si dea seama si te va cauta cerandu-ti iertare. Tu fi baiat destept uit-o ca nu are fata de tine si pe langa asta ai toata viata inainte nu ai nevoie de asa ceva! ( imi pare rau ca treci prin asta sincer pana acum credeam ca doar fetele primesc din partea iubitilor astfel de surprize happy. )

| margaritar a răspuns:

Cea mai mare razbunare e indiferentawinking...cu timpul o sa regrete eahee hee...plusstraight face ai vazut'o cu altul asa repede inseamna ca'i poama bunahee hee...

numai binelove struck...incearca sa treci peste

| betty3 a răspuns:

Pai nu stiu daca razbunarea e cea mai buna metoda de consolare, ca daca ea nu te'a iubit si nu a tinut la tine orice iai face nu ar afectao deloc, cel ma bine ar fi sa iti cauti fericirea in alta parte si sa o lasi pe ea sa isi friga degetelehee hee bafta