| DianaDya4567 a întrebat:

Bună sunt gravida încă nu i-am zis sotului meu asta dar vreau să îi spun într-un mod mai special şi nu am idei burtica mea e înca mica si nu se vede că sunt însărcinată înca de asta el nu bănuieşte nimic aveţi să îmi daţi nişte idei cum să îi zic într-un mod mai special că sunt gravidă? Noi de 3 ani ne doream un copil

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Invita-l in oras la o prajitura sau la o friptura si tu nu bei alcool, cerand doar 1 pahar cu apa si atunci iis pui ca ai motiv de sarbatorire...

| Cipi1212 a răspuns:

Îl poți întreba dacă își dorește un copil. După aceea îi spui.

| Madaxo97 a răspuns:

Nu trebuie sa faci mare caz din asta, spune-i direct si gata.
Poți cumpăra ceva hăinuța sau botoșei de bebe sa ii lași undeva la vedere când vine el acasă, sau sa ii faci cadou, si cand te întreabă ce e cu ei, ii spui.

| Miruna333 a răspuns:

Cea mai draguta mi se pare o hainuta de bebelus personalizata cu,, Vei fi tatic'' sau orice alt text,, Vom fi 3'' etc etc

| Furnicuta000 a răspuns:

Oricum vrei tu dar mi se par penibile suprizele in care i se da sotului testul de sarcina, adica batul ala pe care faci pipi, iar el de multe ori nici nu stie ce e si pana la urma nu e nicio surpriza.
Am vazut un clip in care o individa i-a pus batul ala intr-o prajitura, adica in timp ce el manca a dat de testul de sarcina. Mi-a venit sa vomit.
Poti sa ii pui intr-o cutie un body de bebelus sau niste pantofi de bebelus sau sa ii dai un tricou cu "tati" scris pe el. Sau sa ii faci un tort cu mesaj.

| aledior123 a răspuns:

Bună! Poți să faci o petrecere special pentru asta, ar fi de preferat să știi dacă este băiat sau fată pentru a sărbători.