| gabriela20 a întrebat:

Buna!
Sunt impreuna cu iubitul meu de un an si jumatate, si nu am avut orgasm niciodata...si as vrea sa stiu daca este din vina mea sau a lui...sau cel putin sa stiu de ce nu am orgasm niciodata? Multumesc

12 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

In primul rand trebuie sa faceti dragoste...adica sa uitati de voi cand o faceti, sa va daruiti complet unul altuia sa lasati inhibitiile sa puna stapanire pe voi! El cum se comporta? Ai parte de un preludiu inainte de a o face? Ca poate de asta nu poti avea orgasm Preludiul inseamna mult...foarte mult atunci cand o faci de cele mai multe ori iti dai drumul atunci in timpul preludiului sa stii, trebuie ca atunci sa te faca sa tremuri de placere, sa te treaca fiorii placerii si va fi imposibil sa nu ai parte de orgasm apoi! El a fost primul cu care ai facut-o? Pana la el nu ai mai facut-o? Te intreb sa vad daca ai mai avut orgasm pana la el daca nu puteti transforma dragostea in placere apelati la medic! Daca nici atunci cand exista preludiu nu poti simti nimic atunci e ceva cu tine si te rof nu sta du-te la un medic de urgenta da? MULTA BAFTA!

| gabriela20 explică (pentru superdorex):

Buna superdorex! da este primul barbat, si cateaodata am parte si alte ori nu am parte de un preludiu...multumesc mult!

| superdorex a răspuns (pentru gabriela20):

De aceea zi-i sa fie mai rabdator cu tine, preludiul conteaza foarte mult intr-o relatie! Poate de aceea ai aceste probleme, sa se gandeasca mai mult la tine...sa te vada cum radiezi de fericire, si de placere! papa!

| harciog a răspuns:

Trebuie sa-i cinti partenerului;"Ah mama, ma doare cotul/Partenre, baga botul".

| DenisaAbdn a răspuns:

E o greseala ca nu vorbesti cu el despre asta, ca iti ignori nemultumirea si astepti ca lucrurile sa se rezolve de la sine. Apropo, il iubesti cu adevarat? Iubesti fiecare cm din trupul lui si simti ca ti se topeste inima de dragoste si dor cand il strangi in brate?

| gabriela20 explică (pentru DenisaAbdn):

Buna neesa! multumesc pentru raspuns! Eu il iubesc foarte mult...si cred ca si el simte acelasi lucru pentru mine! Vorbim mai mereu de chestia asta ca nu am orgasm, si el crede ca este din cauza lui, ne-am uitat si pe net sa vedem de ce nu.si nimic...nu stiu ce sa fac!

| DenisaAbdn a răspuns (pentru gabriela20):

Atunci, schimba ceva in viata voastra sexuala, spune-i ce iti face cel mai mult placere ca sa stie unde sau cum sa insiste, da frau liber tuturor fanteziilor tale, acordati-va un moment de destindere inainte, un masaj sau o baie impreuna, nu incepe cu gandul ca nici de data asta nu se va intampla nimic si mai ales nu-i face reprosuri dupa, pentru ca si tu esti responsabila de finalitate. Fa din asta o joaca, un spectacol, fa dragoste, nu sex si e imposibil sa nu se schimbe ceva. Succes!

| gabriela20 explică (pentru DenisaAbdn):

O sa incers! Multumesc mult!

| elNino212 a răspuns:

Intr-adevar nu e vina ta ca nu ai avut nici un orgasm pana acum. Este datorita partenerului care nu te poate satisface in aceiasi masura cum il satisfaci tu pe el. Oricum vei intalni pe cineva care sa iti ofere placerea dorita!

| DraGfirE a răspuns:

Nu! e vina nimanui ca tu esti rezistenta, dar de scapat nu o sa scapi aia iti spun sigur ca o sa ai o data cel putin in viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orgasmul? santeti de vina amandoi ca nu stiti sa va satisfaceti.tu stai cracanata si astepti sa-ti ofere el orgasmul mult asteptat.el se inhiba fiindca crede ca e vina lui si nu e in stare.modalitatile trenuie cautate impreuna si va veni momentul cand veti avea experienta destula si cand va veti convinge ca actul sexual are loc si in creier nu numai intre picioare.

| LadyLife a răspuns:

Buna, iti recomand doua articole:
Cauzele pentru care s-ar putea sa nu ai orgasm: http://ladylife.ro/2-dragoste-sex/ajutati-ma-nu-am-orgasm.html
Si o modalitate sigura de obtinere a unui orgasm: http://ladylife.ro/2-dragoste-sex/cum-sa-ai-orgasm-de-15-minute.html