| Biancasata a întrebat:

Bună… sunt într-o o situație dificilă. m-am mutat din luna mai singură in chirie în București și m-am angajat într-un un final la un mega. problema e ca plătesc 1000 de lei chiria iar la mega mi se pare destul de greu. mai este și faptul ca mi e greu în orașul acesta fiindcă eu sunt din Pitești și singura soluție ar fi ca și mama mea să se angajeze aici ca mă pot descurca cu toate nu știu care e alegerea mai buna

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ce naiba este atat de greu la Mega?
Du-te la gradinile de zarzavat sa muncesti fizic, poate ti se pare mai usor, ca chiria aia trebuie sa o achiti lunar si nu doar chiria, mai sunt: intretinerea, energia electrica, gazul, apa si gunoiul, telefonul, mancarea, tarnsportul samd.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Vezi că Lidl dau salarii mai bune...

| mihai69 a răspuns:

Vorbește cu mama ta despre asta.
Caută pe cineva cu care să împarți chiria.
Mai ia un job part-time.
Găsește-ți un iubit cu bai.
Etc.

| LisaJulie a răspuns:

Nu o lua in nume de rau dar eu cred ca trebuia sa mai aștepți ca să te muți singura mai ales ca in București e greu! In Pitești sunt destule locuri de munca, aici mai ai nevoie de un sprijin sau sa inveti sa economisești

| Yaesmin a răspuns:

Da, dacă ești răsfățată.

| 1onur a răspuns:

Și eu am stat la București un an de zile este scump Bucureștiul eu aveam salariul de 35 de milioane pe luna munceam in construcții făceam față da Chiria era scumpă sincer și mai mult de un an nici n-am mai stat acolo...

Trebuie să muncești și să strângi banii măcar să ai cu ce Sâte întorci la ai tăi. Bucureștiul este un loc haotic rău dacă nu mai poți sta și munci acolo întoarce te la altor tăi Bianca. Și ținete de Schoală.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hi! Ți-am lăsat mesaj în privat.

| Tokyo44 a răspuns:

O variantă ar fi să împarți chiria cu o colegă
E o companie cu aproape 4000 de angajați ce plătesc salarii și bonusuri de performanță ce i-ar face invidioși pe cei de la stat!

| Diana4you97 a răspuns:

Bună. Ai mai multe alternative.
1.Te întorci înapoi în Pitești pentru a nu mai plăti chiria și să nu îți mai fie greu în bucurești.
2. Cautăți o fată pentru a împărți costul chiriei în București. Sau cautăți un alt loc de muncă dacă îți este greu la Mega.

| mirceapompefunebre a răspuns:

Alegerea mai buna e sa te angajezi la profi