| Usermmmm a întrebat:

Buna,sunt intr-o relatie de aproape 3 ani, am 19 ani și simt ca am rămas blocată in trecut. Iubitul meu a făcut numeroase greșeli care m-au afectat,spre exemplu,a spus de diverse fete ca sunt frumoase, iar eu, după 3 ani,încă ma compar cu respectivele fete și creez o cearta pe tema asta,ma simt vinovata ca aceste certuri sunt zilnice, dar pur și simplu nu pot uita ceea ce a făcut, dar nu ma pot despărți de el fiindcă s-a schimbat acum

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este timpul pentru o schimbare mare: da-i papucii astuia ca nu mai este nevoie sa pierzi timp inutil cu el.

| Kiran a răspuns:

Si ce nelamurire ai?

Cu timpul vei intelege singura faptul ca mereu, mereu vor exista oameni mai buni decat tine pe orice domeniu, iar partea cu schimbatul, nu poti schimba o istorie a cuiva de 20 ani in cateva luni, e temporara as crede.

| gaminator a răspuns:

Sunteti inca tineri, banuiesc ca din moment ce aveti 3 ani de relatie este o legatura acolo, ci nu doar o obisnuinta. Ar fi bine sa aveti un duhovnic comun care sa va sfatuiasca ce aveti de facut, pentru ca sunt multe greseli pe care le facem la varsta asta pe care mai tarziu le regretam.