| simona93 a întrebat:

Sunt intr-un mare impas si nu stiu ce sa fac, ce decizie sa iau, e in joc viitorul meu. Nu am cu cine sa vorbesc, nu am prieteni iar colegilor de la facultate nu le-as cere sfatul, e prea personal. Este pe aici o persoana dispusa sa ma asculte si sa-mi ofere un sfat? Chiar nu stiu ce sa mai fac...cu parintii am incercat sa vorbesc dar fara solutie. Am 21 de ani iar acest impas este legat de facultatea pe care o urmez dar si de relatia in care sunt in acest moment. As aprecia sfatul unei persoane cu experienta de viata, as vrea macar o parere sincera legata de situatia mea. Ma puteti contacta prin mesaje, apreciez enorm daca m-ar putea asculta cineva.

3 răspunsuri:
| mentholinks a răspuns:

Poti sa-mi dai un pm cu ce probleme ai. Poate ca nu sunt un bun sfatuitor dar stiu sa ascult.

| Mayar a răspuns:

Scrie aici problema, pentru ca oricum nu te cunoaste nimeni, asa ca nu iti divulga numele sau iti pune poza cu tine.

| argo a răspuns:

Totusi crezi ca e o idee buna sa asculti pareri "subiective" de la necunoscuti pe net? Astia iti pot da doar o parere generala, nu au cum sa te cunoasca pe tine foarte bine sa vina cu o solutie care e pentru tine.
Parintii ce zic? Mai incearca de mai multe ori cu ei in special cu mama ta.
De altfel sa nu uiti ca oricand poti sa apelezi la un psiholog si sa stai mai multe ore la taclale cu el/ea (aici ai avantaje ca e din afara /impartial si e confidential ce ii zici)
Daca totusi vrei parerea mea personala atunci o sa incerc sa te ascult si o sa vin cu un sfat daca cred ca e necesar.
Eventual da-mi un mesaj privat.