| Adyna_7556 a întrebat:

Buna happy
sunt noua aicihappy
as vrea si eu sa pun o intrebare.
vreau sa mentionez ca am 15 ani si pana acum nu am avut multe relati... vreo 3 dintre care 2 nu au durat mai mult de 1 saptamana.toate prietenele mele au un iubit si as vrea si eu dar cu toti baietii cu care urma sa fiu ceva mi-a iesit pe dos. toata lumea imi spune ca sunt o fata foarte frumoasa. atunci de ce nu pot avea si eu un prieten?

Răspuns Câştigător
| whatevernvm a răspuns:

Buna, Adina.

Trebuie sa faci ceea ce doresti, nu sa iti cauti prieten pentru ca au prietenele tale.

Frumusetea e trecatoare, putine persoane din ziua de azi pana la 15 ani nu au trecut prin multe relatii, si ai tot respectul meu pentru asta.

De ce sa te grabesti? Ai o viata inainte, nu se termina lumea daca la 14 ani nu ai prieten, la varsta asta relatiile oricum rar tin mai mult de o luna, cum ai zis si tu, si o sa suferi degeaba, pentru ca inca nu se formeaza acea dragoste.

Insa daca te vei indragostii si vei crede ca este momentul sa ai un prieten actioneaza insictiv. Esti fata, nu te lasa dusa de toti baietii si nici de prietenele tale.

O sa gasesti pe cineva, dar poate inca nu e momentul. Lasa-ti prietenele, sa aiba ele, ai grija de tine in primul rand!

Multa bafta.

10 răspunsuri:
| Lora a răspuns:

Nu e cazul sa te simti stanjenita, mai ales ca esti o fata frumoasa.Nu fugi in cautarea unei relatii, dragostea te va gasi singura pe tine.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa fii si desteapta.asta e problema.baieytii nu vor niste gaste cu care sa stea de vorba.

| Katy20Kaithleen a răspuns:

Bunahappy Pai sunt sigura ca esti foarte draguta si crede-ma toate la timpul lor.Prieten iti vei gasi cand te astepti mai putin
Daca intalnesti un baiat dragut,sa zicem la piscina, sau la o terasa, fa-ti curaj si vezi daca are prietena etc stii tu...Nu intinde coarda prea mult sa nu pari o obsedata de baietii singurihappy... Poate te vei cupla pana la urma.
P.S. Iti sugerez sa mergi mai des la piscina, poate agati ceva cevabatting eyelashes, totusi e vara happy Bafta :*

| vladviorel a răspuns:

Daca te grabesti nu ai sa reusesti, nu cauta iubirea, lasa-o sa te gaseasca ea pe tine...sa te surprina

| ancuutssa a răspuns:

O sa vezi cu timpul,cand o sa fii la liceu o sa fie altceva,nu te lua dupa toata lumea, nu trebuie sa cauti pentru ca exact atunci nu ai sa gasesti, si vad ca se spune ca nu poti sa iubesti la 15 ani, mi se pare o prostie, eu sunt de la 14 ani cu un baiat, si am 17 si ne iubim foarte mult,asa ca nu conteaza neaparat varsta,iubirea este in fiecare persoana,de cand te nasti,pana mori`happy indiferent ca e de mama,tata,sora,frate, iubit, iubitahappy

| Raluca_9819 a răspuns:

Nu trebuie sa fii doar foarte frumoasa.Intr-adevar este un atuu dar trebuie sa fii si inteligenta sa poti purta o discutie si amuzanta(se pare ca baietilor le plac tipele cu umor).Si nu-i nici o graba va veni momentu cand intr-advear o sa fie un baiat care te va placea ft mult si tu pe el.Nu lua asta, relatiile, ca pe un trend.

| pAuU_5976 a răspuns:

Sfatul meu e sa fii tu insati, sa fii originala si sa nu copiezi pe nimeni.fii cat mai amuzanta si incearca sa gasesti cat mai multe lucruri in comun cu ale acelui baiat.si vei vedea ca si tu ai noroc la baietii.succes!

| JelliEurata a răspuns:

Aiki? Aiki se vorbeste romana copilo.
La 15 ani relatii?rolling on the floor Relatie de-o saptamanarolling on the floor astea nu's relatii.
Tu vrei iubit si habar n-ai ce-i aia.
Poti sa fi frumoasa lu' peste daca esti proasta cine crezi ca se uita la tine? Nu frumusetea conteaza.Vai de capu vostru copilele din ziua de azi.