| carmen22r a întrebat:

Sunt noua pe aici. Am o problema pe care sincer nu mai stiu cum sa o rezolv nu mai stiu ce sa fac. Am un prieten de aproape un an, inainte de asta am mai avut o sigura relatie de 3 ani a fost cv nereusit. Acum noul meu prieten orice fac ma intreaba asta ai facut, asta ai mai facut... si daca zic da se supara uneori vb urat zice ca el nu ma vrea asa dupa aia ca ma vrea si tot asa. Daca ii zic ca vreau cv am si eu o dorinta nu se poate, orice as vrea sa fac nu se poate ca zice ca daca fac asa ma lasa sa fac ce vreau ca ori sunt cum zice el ori punct ca lui ii este tot una daca nu sunt eu e alta. Mentionez sunt o fata cuminte nu l-am inselat am facut orice pentru el si asta e pb cred. Se supara din orice de ex azi am intrat in scara si am zis ca ce bine miroase a mancare si a facut un scandal pentru ca a zis ca nu.l ascult de zici ca am dat in cap ca nu.l ascult, daca am vrut sa ma duc la o firma sa-mi fac licenta a zis ca ma lasa, daca salut i se pare ca salut cu drag si tot felul. Va rog sa-mi ziceti este normal asa ceva, gresesc eu undeva? Are dreptate? As vrea sa renunt dar poate gresesc, sincer nu mai sunt fericita ma simt singura neinteleasa nu ma sustine cu nimic mereu gandeste tot ce e mai rau despre mine desi nu i-am dat motive niciodata, nu mai stiu ce sa fac nu mai vad nici un viitor. Va rog sa ma scuzati pentru eventualele greseli.

Răspuns Câştigător
| michael5813 a răspuns:

Danger! red alert! pana nu e p[rea tarziu go go far a way! draga mea asta e boala cu evolutie galopanta si consecinte dezastruaoase pentru TINE! daca prin absurd te vei casatori cu asa ceva... nici nu vreau sa ma gandesc! maine sau ACUM mai bine da-i papucii cum se spune, elibereaza-te de un asa specimen pana nu e prea tarziu! retine : asta ti-o spune un barbat...

14 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Este mult prea evident că acest om nu te iubește și nu te respectă. Doar îți pierzi timpul, nervii și demnitatea cu el.
Cred că știi ce ai de făcut.

| cuvant a răspuns:

Acel baiat se foloseste de tine pentru a primi afectiune si sa-si rezolve problemele emotionale, poate si altele de care nu ai mentionat.
Eu zic sa-i spui ca isi poate gasi alta ca tie nu tie tot una cand iti alegi un partener.
Multa bafta si daca ai intrebari despre baieti poti sa intrebi si pe privat

| mona a răspuns:

Sincera sa fiu nu cred ca vei fi fericita alaturi de el si nici nu vreau sa imi inchipui cum o sa fi tratata de el in caz ca ajungeti sa va casatoriti

| smilegirl a răspuns (pentru mona):

Sunt de acord! daca el se comporta acum asa,, mai apoi ce va fi...

| pyma a răspuns:

Deci, în linii mari așa.: el zice, tu execuți! Cam cum îți sună asta? Pnm, omul ăsta nu dă doi bani pe tine. Dar sincer, tu nu dai doi bani pe tine. Cum să accepți așa ceva din parte unui om care se presupune că te iubește și ar face orice pentru tine? Mai urmează să dea în tine ca să fie tacâmul complet.
Te simți mizerabil într-o relație mizerabilă, asta ce îți spune?

| Dariusuu a răspuns:

Scuza-ma.

Vrei sa fi o maimuta in cusca sau o pasare libera?

Exagereaza. Spune STOP

| Vix999 a răspuns:

Te umileste pentru ca nu te iubeste. Ii place ca are o proasta care sta dupa el (nu o lua ca o jignire - asta e in capul lui mai mult ca sigur). Si da, se va duce la alta daca il lasi ..pe de alta parte sa fii tu sigura ca si acum se duce.
Este un frustrat sexual din ce vad eu din povestirea ta laughing Trist.
Draga mea, oamenii astia sunt periculosi. NU ai ce sa mai cauti langa el! Nu-ti mai bate joc de viata ta! Inceteaza sa te mai umilesti! ACUM!
Omu nu da doi bani pe tine, sunt perfect de acord cu pyma.

| carmen22r explică:

Am facut atatea pentru el si cu el si acum sa zic stop, nu stiu daca ma intelegeti ce vreau sa spun dar mi-e greu, dar sunt constienta si va multumesc pentru ajutor, sincer aveam nevoica cineva sa-mi confirme lucrul acesta pentru ca el mereu ma face sa ma simt eu cea vinovata chiar daca el greseste tot eu ajung sa imi cer iertare.

| carmen22r explică:

Nu ii datorez nimic, nu am ce. sad Va multumesc pentru raspunsuri. Trebuie sa iau o decizie cat de repede, mi-e greu insa va trce, dar sunt de acord cu tot ce ziceti. Am acceptat multe dar sunt momente cand se comporta frumos.

| Janette311094 a răspuns:

Salut! Am citit istoria ta din curiozitatehappyTotul nu e intratit de complicat poate adoua jumatate doreste sa.i acorzi mai multa atentie sau luati o pauza in relatiia voastra si vezi ce va face el mai apoi cum va reactiona. Daca intr-adevar va tine la tine si nu va avea pe alta va face tot posibilu sa fiti impreuna daca ii va fi indiferent el o sa te ignoresad

| carmen22r explică (pentru Janette311094):

Nu am atata curaj sunt atat de fraiera m-am umilit atat de mult am plnas atat de mult m-am rugat de el, daca l-as lasa ar fi in urmatorul minut la alta. Orice ar fi eu sunt cea vinovata si daca el greseste tot eu trebuie sa ajung sa-mi cer iertare. Oricum eu sunt vinovata ca am acceptat totul, trebuia sa zic stop de mult dar acum cand am pus suflet si am facut atatea cum sa las sa zic stop, parca il si aud cum va zice a vrei pe altul, nu m-ai iubit, nu te mai caut plec si asa mai departe, dar trebuie sa-mi gasesc curaj. Va multumesc tuturor pentru ajutor, am fost o fraiera si o naiva...

| Faster2010 a răspuns (pentru carmen22r):

E chiar asa de greu sa-ti dai seama ca NU TE IUBESTE? sad Tu ai gresit ca i-ai fost ca si o sclava (scuze expresia dar inca nu pot sa cred cu ce ai de aface) Ce naiba, zici ca ar fi ultimul barbat de pe pamant...isi bate joc de tine, te trateaza ca pe un gunoi doar pentru ca vede ca tii la el si ii accepti toate mofturile. Nu inteleg cum ai putut sa stai aproape 1 an langa asa ceva. Nu doresc asa ceva niciunei femei si sincer iti spun, la specimenele astea le-as da numai in cap. big grin

Sfatul meu : spune STOP cat mai repede, azi/maine, nu mai astepta ca n-ai absolut nimic de pierdut, doar de castigat! Nu te mai gandii la cate ai facut pentru el, stii si tu foarte bine ca nu te merita.
"ZII GATA! PA! ADIOS!"

Mult noroc si data viitoare alege mai cu grija! :*

| Faster2010 a răspuns (pentru carmen22r):

Am uitat sa intreb, ii datorezi ceva? sau care e de fapt motivul adevarat pentru care inca mai esti langa el? Asta cu n-ai curaj nu prea o cred big grin. Sincer nu cred ca o fata/femeie care se respecta s-ar lasa calcata in picioare in halul asta si ar sta langa un astfel de..."specimen", oricat de mult s-ar presupune ca il iubeste.

| Janette311094 a răspuns (pentru carmen22r):

Toti gresim si ne invatam pe greselile noastre...Nu gindim toti la fel si nai stiut tot ce va fi si de aceea ai procedat asa. te inteleg deoarece am fost si eu in asa situatie m-am simtit foarte foarte prost insa apoi am prins curaj, chiar daca acum sunt singura si el cu doua zile in urma s-a casatorit... pai asta este viata si noi nimic nu avem ce face traim asa cum este:-)