| amethystmoon a întrebat:

Sunt noua pe aici si sper sincer sa gasesc raspunsuri la intrebarile mele, dar si sa pot sa dau raspunsuri folositoare la intrebarile altor membri... Trecand peste introducere, am o intrebare care poate sa para putin ciudata, dar mi-ar prinde bine o opinie obiectiva, mai ales din partea baietilor. Poate un defect al danturii ce nu poate fi corectat (cel putin nu cu tehnica de astazi si nu in Romania) sa ma faca atat de respingatoare pentru un barbat? Prin "defect" vreau sa spun ca incisivii laterali de sus (cei 2 dinti din lateralele celor din fata) sunt inclinati in afara. Merg la dentist regulat, am grija de igiena dentara si cu riscul de a parea lipsita de modestie sunt o tipa nu tocmai urata, desteapta, cu destule calitati. Imi place sa cred ca nu toti barbatii sunt atat de superficiali incat aspectul sa conteze atat de mult, si totusi de foarte mult timp sunt singura. Am 21 de ani si unii dintre cei cu care am iesit au avut curajul sa-mi spuna dintii mei sunt problema, altii doar au dat de inteles. Ca sa nu mai vorbim de comportamentul pe care il au cei care probabil cred ca fiind "urata" m-as culca cu oricine, numai sa ma simt si eu bagata in seama. Ei bine, nu e chiar asa. Dar asta e alta poveste si deja am scris o groaza aici, asa ca astept un raspuns. E vreun reprezentant al sexului masculin care cred ca si fetele ca mine au o sansa in dragoste? Si ii rog pe cei care au chef de comentarii marlanesti sa se abtina. Vreau niste opinii si atat, nu e nevoie sa fim nesimtiti unii cu ceilalti. Thanks!

55 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Banuiesc ca esti fata de la avatarul tau. Daca e asa, atunci nu esti urita, asta sa fie clar. Esti chiar foarte draguta. Si, asa cum zici, pari a fi si desteapta, deci nu te lauzi degeabahappy. Si daca mai ai si alte calitati, ceea ce e sigur, caci asa suntem toti oamenii, cu calitati si defecte, atunci nu mai e nimic de zis cu privire la persoana ta. Nu cred ca la tine e problema. Chiar daca probabil atunci cind rizi sau zimbesti, un anume defect iasa in evidenta. Problema e la cei cu care ai avut de-a face. Daca nu au putut trece peste o chestie minora, inseamna ca nu a putut fi vorba de dragoste. Din experienta de 43 de ani de viata iti vorbesc acum: mi-a placut de unele fete care au avut defecte vizibile. Frumusetea a fost ca mereu am putut trece cu vederea acel defect, si, stii ce e mai interesant, in timp, cunoscind-o mai bine, vazindu-i mai mult calitatile, am ajuns sa vad si defectul persoanei ca pe ceva bun, ceva ce tine de acea persoana, si, pentru ca tineam la ea, o acceptam cu acel defect, o pretuiam cu tot cu defectul ei. Cind iubesti, descoperi intii sufletul, iar mai apoi fizicul cade pe locul doi. Tragedia e ca intii ne uitam la ce izbeste ochiul, la fizic, si abia apoi la suflet, insa cine te va place cu adevarat, se va uita intii la suflet. Iar mai apoi, acceptarea defectului tau va veni de la sine.
Deci, ai o sansa in dragoste. Si inca una mare. Chestia cu defectul tau e o chestie pozitiva: asa se selecteaza cei ce iti doresc doar corpul de cei ce vor privi mai in profunzime, in sufletul tau, si care te vor iubi pentru ceea ce esti, nu pentru cum arati. Si, daca e vorba de o selectie din start, e normal sa para ca nu ai reusi, ca nu ai o sansa in dragoste, caci ai mai putine sanse de a fi iubita de cineva, insa acele sanse vor fi cele adevarate.
Eu zic ca trebuie sa mai astepti. Eu m-am confruntat cu aceeasi problema, caci sunt foarte inalt. Pe deoparte, pina la 27 de ani casatoria nu a fost neaparat o prioritate, iar dupa aceea a intervenit o boala ce m-a tinut ani de zile "legat", si de aceea m-am casatorit la 37 de ani, insa nu regret niciodata, pentru ca sotia mea ma iubeste pentru ceea ce sunt, pentru ceea ce sunt capabil sa fac, pentru modul in care ma raportez la ea. Poate ca si tu vei avea de asteptat un pic, insa baiatul ce te va iubi, o va face cu adevarat, va sti sa treaca de problema dintilor tai, va sti sa aiba suficient tact incit sa o trateze ca si cum nu ar fi, si va privi in sufletul tau, acolo unde va gasi adevarata comoara ce va fi a inimii lui. Deci, rabdare, curaj, si dragostea va veni la timpul ei. Fii tu insati, nu te complexa din cauza dintilor, nergi inainte ca si cind nu ar fi nici o problema, si vei vedea ca de cele mai multe ori va fi ca si cind nu ai avea nimic. O zic tot din experienta: eu am 2.02 m inaltime, iar sotia mea doar 1, 50. Cu toate astea, am avut momente interesante, cind, in public, nu ne-am uitat la diferenta de inaltime dintre noi, asa cum fac uneori unii, si am avut curajul sa dansam la concerte, nunti, etc. Sti care a fost rezultatul? Pentru ca am facut-o nonsalant, fara complexe, fara emotii, nimeni nu se uita urit la noi din cauza diferentei de inaltime, dimpotriva, eram apreciati pentru curaul de care dadeam dovada dindu-ne drumul si simtindu-ne ca si cind am fi doar noi doi acolo. Fii si tu asa, fii in largul tau, lasa ce te doare deoparte, fii tu insati, si vei vedea ca defectul nu va mai fi asa de vizibil.

| amethystmoon explică (pentru cristi202):

Mersi fain, Cristi. Apreciez mult raspunsul tau. Si stiu cum e sa fii prea inalt... Eu am 1, 73 si nu ma primeste nimeni la cursuri de dans, ca-s mai inalta decat intructorii laughing

| cristi202 a răspuns (pentru amethystmoon):

Cu placere. Daca raspunsul meu ti-a fost de folos, atunci sunt bucuros.
Cit despre inaltimea ta, oare faptul ca esti inaltuta nu e un incovenient pentru unii baieti, care sunt mai scunzi?

| amethystmoon explică (pentru cristi202):

Ba da, nici nu mai tin minte de cate ori nu m-a intrebat cate unul de ce am crescut asa inalta... De parca m-au udat ai mei la radacini cand eram mica si de aia nu m-am oprit la 1, 50. Si partea proasta e ca parca toti baietii au uitat sa creasca...

| cristi202 a răspuns (pentru amethystmoon):

Inseamna ca si inaltimea e o problema, mai ales ca esti fata.
Dar nu, nu baietii au uitat sa creasca, ci tu ai intilnit doar baieti mici. Vei intilni si baieti mari. Dar, cum am zis, cine te va iubi, te va iubi asa cum esti, pentru ce ai in interior, pentru personalitatea ta, pentru ceea ce esti tu. Nu pentru "ambalaj".

| amethystmoon explică (pentru cristi202):

Nu stiu ce sa zic. In fond nu e vorba strict de cei pe care i-am intalnit eu personal, ca doar merg pe strada zi de zi si rar se intampla sa trec pe langa un barbat care sa fie mai inalt ca mine. Dar asta e cu totul alta poveste...

| cristi202 a răspuns (pentru amethystmoon):

Da, e cu totul alta poveste, insa vrei nu vrei, crezi sau nu, tot te afecteaza. Nu cred ca exista vreun baiat care sa accepte usor o prietena mai mare ca el ca si inaltime. Pentru baieti aspectul fizic e important in acest sens. Cum ar arata o mogildeata de om de 1, 60 inaltime sa te ia pe tine in brate? Ei nu pot accepta. Desi in centrul Timisoarei am vazut o data o fata inalta aproape cit mine, care umbla imbratisata cu un baiat, insa nu statea ea cu capul la pieptul lui, ci el isi punea capul pe pieptul ei, caci acolo era ca si nivel de inaltime, mult mai mic decit ea. Daca el a putut accepta situatia, e OK pentru ei, insa chiar si mie, care imi place sa ii accept pe oameni asa cum sunt, mi s-a parut totusi o situatie destul de ciudata. Barbatul trebuie sa fie barbat, si asta presupune o oarecare diferenta fizica incit el sa fie mai mare, mai puternic. La urma urmei, voi, fetele, aveti nevoie de protectie, aveti nevoie de un brat puternic care uneori sa va ajute la ceea ce voi nu puteti face. Sotia mea are un fizic de invidiat, e o femeie puternica fizic, si rezistenta, insa nu pot sa nu zimbesc uneori cind vine la mine cu un borcan in care a pus ceva pentru iarna si ma roaga sa ii desurubez capacul (unele capace, pentru ca se creaza acel vid in interior care pastreaza produsul, se desfac greu, si nu oricine poate desfac eun capac din acelea) - asta e, oricit de puternica ar fi o femeie, in unele privinte are nevoie de puterea barbatului pentru a face ceea ce trebuie facut.
Deci nu e numai problema cu dintisorii, ci si a inaltimii in gasirea unui partener. Si atunci e clar ca sansele sunt si mai mici. Dar stai linistita, bunica mea avea o vorba care ma face sa rid mereu cind ma gindesc la ea: "fiecare sac isi are ptecul sau". O sa iti gasesti si tu "petecul". Poate mai tirziu, poate mai devreme, insa il vei gasi. La cum esti ca persoana, sigur nu il vei scapa.

| CataC a răspuns:

Buna
Nue vorba de superficialitate, e vorba de pragmatism.
Cum si pentru tine reprezinta o problema, si constientizezi asta, la fel reprezinta si pentru ceilalti. Numai ca spre deosebire de tine ei nu te iubesc mai mult decat orice si au si alte alternative.
Esti tanara, schimba dentistul, nu se poate sa nu existe solutii. Exista solutii si pentru lucurui mult mai grave.
E varsta la care poti fi cea mai frumoasa, e pacat sa-ti consumi tineretea cu complexe de genul.
Parerea mea e ca ai asteptat deja prea mult, trebuiau reparati mai din timp.
Nu o lua in nume de rau, nu sunt nici marlan nici insensibil, dar atat timp cat este ceva evitabil nu stiu de ce ai trai cu asemenea complex.
Toate bune

| amethystmoon explică (pentru CataC):

Multumesc pentru opinie CataC. In primul rand, cand am spus ca nu exista solutie, crede-ma ca am incercat la cei mai buni dentisti din tara, si chiar nu exista. Nu o sa intru acum in detalii plictisitoare despre ce reactii alergice mi-ar putea cauza un aparat dentar de exemplu, sau despre structura "deosebita" a dintilor mei... clar nu e ceva evitabil. In al-2-lea rand, nu sunt complexata. Incerc doar sa inteleg "pragmatismul" asta caruia eu mi-am permis sa-i spun superficialitate. Deci mai bine umbli cu o pitipoanca cu dintii aliniati perfect si cu un iq dubios decat cu cineva cu o imperfectiune fizica (minora, dupa parerea mea) cu care poti sa porti o conversatie inteligenta? Si in al-3-lea rand, ar fi gresit sa imi doresc ca cineva sa ma iubeasca pe mine mai mult decat orice? Adica, daca eu sunt capabila sa iubesc neconditionat, trebuie sa accept ca voi barbatii sunteti mai "pragmatici" si nu iubiti decat conditionat?

| CataC a răspuns (pentru amethystmoon):

Nu m-ai inteles.
Vad ca esti o persoana cu capul la locul lui (pe umeri), care nu sscrie nici cu mai multi, nici cu mai putini "i" decat este nevoie, pune cratima, coerenta, place. Doar ca nu esti singura, mai sunt si altele ca tine. Cu cate ceva in plus, cu cate ceva in minus. Tu pleci din start cu un minus, al naiba de vizbil.
Ti-ai pierdut pieptenele si te duci la magazinul de pieptene. Sute de modele. Unele mai frumoase, unele mai urate, unele mai mari, unele mai mici, unele mai ieftine, unele mai scumpe.
Din start elimini ce e prea scump, nu ai bani de ele. Nici prea ieftin n-ai lua, daca tot iti permiti, mai ales ca intentionezi sa-l folosesti vreme lunga, nu pleci de la ideea ca te desparti maine de el.
Si mai raman niste modele, fix pe gustul si in bugetul tau, toate cu negre cu maner caprui, cum ai visat inttdeauna sa ai la capul patului. La unele nu ajungi, da's vreo 3 fix la indemana. L-ai lua pe oricare acasa, cu drag.
Din astea 3, unul are doi dinti strambi. Probabil nu mare smecherie, pipatana la fel de bine, dar de ce sa-l iei tocmai pe el cand mai sunt doua la fel? happy

| cristi202 a răspuns (pentru CataC):

Interesanta pilda cu pieptenii. Insa in domeniul uman nu prea tine. Fata noastra e unica, nu mai e nimeni ca ea. Daca vreun baiat vede si in alte 2 fete ce vede la ea, atunci de doar pasiune pentru ceva ce ii place, la fel ca o pasiune pentru o masina faina, si nu poate fi vorba de dragoste aici. Cind iubesti, iubesti persoana, doar pe ea, asa cum e ea, diferita de toate celelalte, si celelalte intra intr-un con de umbra, nu te mai intereseaza de ele. Chiar daca poate, pragmatic vorbind, oricare alta dintre celelalte ar fi o "partida" mai buna. O iubesti pentru ca ti-a atras atentia, o iubesti pentru ceea ce este, o iubesti pentru ca, fara ea, inima ta ar fi frinta. Si dragostea asta nu tine cont de defecte. Bicla mea nu e una de firma si are unele defecte, insa merg foarte lejer cu ea pentru ca geometria ei se potriveste cu inaltimea mea (sunt foarte inalt), si, pentru ca am amintiri extrem de frumoase cu ea, o pretuiesc mult mai mult decit as pretui o bicla superdotata ce mi-ar fi oferita si care poate nu mi s-ar potrivi asa de bine. La fel e si cu fata noastra, e unica, e potrivita pentru cineva care o va iubi pentru acest lucru, si chiar daca are un defect, cel ce o va iubi va trece peste acel defect tocmai pentru ca ea i se potriveste cel mai bine personalitatii lui.
Deci, nu exista 3 piepteni din care unul are dintii stimbi, ci doar unul. Si daca iti place atit de mult, il vei lua. Depinde insa de tine, de cit de dispus esti din dragoste pentru acel lucru sa faci un compromis in ce priveste defectul. Iar daca iti place enorm acel lucru, il vei lua, chiar si avind acel defect.

| amethystmoon explică (pentru CataC):

Multumesc pentru argument. Am si un contrargument, dar ti l-a dat deja cristi202, asa ca nu o sa repet ideea. Mult succes cand iti alegi pieptenii, sa nu cumva sa-l ratezi pe cel mai stralucitor tongue

| CataC a răspuns (pentru cristi202):

Trecem la pnatofi daca nu te-am convins cu pietenele. happy
Degeaba sunt cei mai comozi si cei mai caldurosi, daca nu arata bine nu-i cumperi. De cele mai multe ori nici ajungi sa-i probezi, sa-ti dai seama ce comozi si cadurosi sunt!winking
N-am zis ca n-o va iubi nimeni, doar ca se micsoreaza considerabil numarul celor care vor dori sa o cunoasca/iubeasca/etc.
O sa fie o probelma si cu alegerea unei anumite game de joburi, dar asta e alta discutie. happy
Un an nou excelent!

| amethystmoon explică (pentru CataC):

Stiu ca raspunsul asta era pentru Cristi, si nu pentru mine, dar daca nu intervin o sa am impresia ca ma vorbiti pe la spate tongue Cum ai spus si tu, partea cu job-urile e alta discutie si eu oricum nu am de ce sa-mi fac griji pe partea asta, dar sa nu uitam ca si Adele e plinuta intr-un domeniu in care se poarta anorexicele. Bine, stiu, are dintii drepti... Whatever. Poate plec in Japonia, unde vedetele platesc sa-si strambe dintii tongue

| RAY a răspuns:

Din pacate cu toti suntem asa zis superficiali eu as numi normali, fizicul conteaza mult, acuma vreau sasi spun ceva nu cauta ceva superior tie poti cauta si poate chiar nimeri dar e bine sa dai o sansa si la un baiat care nu e fat frumos nu cred ca toti se uita fix la dinti tai ca ne place frumusetea asta e valabil la toti dar asta nu inseamna ca gata nu esti frumoasa ramai singura nu isi imagina asta nu suntem fotomodele cu toti, eu cred ca isi vei gasi jumatatea poate si pe TPU vad ca e la moda asa ceva, faza cu dinti ei se pot rezolva in timp cu rabdare

| amethystmoon explică (pentru RAY):

Multumesc pentru opinie. Ti-a dat Sviri mai jos un raspuns (pentru care-i multumesc pe aceasta cale) si cred ca rezuma cam ce as mai fi avut eu de spus... Am spus eu cumva ca-l caut pe Fat Frumos? Nu-mi aduc aminte. Da, sunt pretentioasa, recunosc, dar nu cand vine vorba de aspect. Ma intereseaza mai mult ca un tip sa stie sa se exprime corect (nicio aluzie la scaparile gramaticale din postariel tale tongue ), sa stie sa aprecieze niste valori sau sa aiba ambitie sa-si cladeasca un viitor. Nu caut un barbat frumos, nu stiu de ce ai tras tu concluzia asta. Caut un barbat care sa ma merite. Pentru ca decat sa stau cu un oarecare cu iq de pechinez mai bine astept o viata intreaga...

| milan9 a răspuns:

- Lucrurile astea vin de la sine, atuurile sunt la tine, tu eşti întotdeauna arbitrul care selecteză. Cu siguranţă ai făcut-o şi până acum chiar dacă nu ţi-ai dat seama.

Însă este important să nu te obsedeze dorinţa aceasta. Tocmai atunci poţi fi în cea mai mare măsură predispusă la greşeli şi compromisuri inutile dar care au consecinţe...

| milan9 a răspuns:

- Poti păstra controlul situaţiei prin principiile sănătoase pentru care să nu faci compromisuri, prin atuurile pe care le ai, dintre care cel mai important este demnitatea. Funcţionează ca un „magnet care atrage" în relaţia cu băieţii serioşi şi ca un „magnet care-i respinge" pe cei neserioşi...

- Mai rămâne ca tu să te hotărăşti: e „serios" sau e,, neserios"... (renunţarea la ceva,, neserios" nu este niciodată o pierdere).

| ElenaSA a răspuns:

Succes la intrebari! Daca mergi la dentist problema se poate rezolva. Sigur ca ai o sansa.

| amethystmoon explică (pentru ElenaSA):

Mersi de raspuns Elena happy Din pacate, cum am spus si mai sus, nu e tocmai ceva ce se poate rezolva, nici macar cu implanturi. Dar multumesc pentru incurajari!

| ElenaSA a răspuns (pentru amethystmoon):

Nu poti sa stii ce-ti rezerva viitorul. E mai bine sa crezi in el.

| Hombre a răspuns (pentru amethystmoon):

"Din pacate, cum am spus si mai sus, nu e tocmai ceva ce se poate rezolva, nici macar cu implanturi"
Sunt curios, de ce nu se poate rezolva cu implanturi?

| amethystmoon explică (pentru Hombre):

Daca te uiti mai sus, am explicat asta ca raspuns la postarea facuta de Elena_Maria_Dragan_92).

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Salut

Ceea ce contează cu adevărat e persoana ta lăuntrică. Din păcate, noi am ajuns să trăim într-o lume artificială care pune accent doar pe aparenţe. Doar că şi rezultatele sunt "doar aparente". Doar aparent cineva pare de treabă, o relaţie de cele mai multe ori tot aparentă se dovedeşte.

Spun asta deoarece consider calităţile omeneşti secretul unei veţi împlinite. Înfăţişarea îşi are rolul doar că nu cel mai important.

De aceea, poate că băieţii pe care i-ai întâlnit sunt mai puţini profunzi în viziunile lor. Dacă ar fi aşa atunci cred că ar trebui să te bucuri că nu ai ajuns la ceva mai serios cu ei.

Fii sigură că dacă vei pune accent pe frumuseţea interioară se va găsi cineva care s-o aprecieze.

Cele bune!

| amethystmoon explică (pentru Someonewhoappreciatelife):

Thanks, Sviri! big grin

| Someonewhoappreciatelife a răspuns (pentru amethystmoon):

You are welcome!

| RAY a răspuns (pentru Someonewhoappreciatelife):

Svri fi serios tu ai sta cu una urata, fi sincer conteaza fizicul

| Someonewhoappreciatelife a răspuns (pentru RAY):

Crezi că o cutie frumos împachetată dar goală aduce mare bucurie sau din contra?

| RAY a răspuns (pentru Someonewhoappreciatelife):

Lasa vrajeala cu cutia nu tine

| amethystmoon explică (pentru RAY):

Si eu care rugasem indivizii ca tine sa se abtina de la comentarii...

| RAY a răspuns (pentru amethystmoon):

De ce ca spun adevarul nu, tu te-ai lua cu un urat si sarac nu

| Someonewhoappreciatelife a răspuns (pentru RAY):

Nicio problemă. Asta e felul cum văd eu lucrurile. Dar nu aştept ca toţi să gândească şi să simtă ca mine happy

| amethystmoon explică (pentru RAY):

Decat cu unul care scrie tine, mai bine urat si sarac... Credeam ca exista niste reguli pe site-ul asta referitoare la gramatica si ortografie.

| amethystmoon explică (pentru RAY):

Pardon, unul care scrie ca tine. Am mancat un cuvant... Nu ca ai fi observat, dar poate mai citesc si altii big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oricine are o sansa sau mai multe in dragoste.
Puteai sa pui o poza totusi, chiar nu inteleg ce problema de dantura ai putea avea.
Ceea ce nu inteleg eu de ce va bateti capul atat sa aveti o relatie....sa fiti impreuna cu cineva.
Probabil este un lucru pe care societatea il impune sau exista pur si simplu o nevoie in subconstientul nostru. Em am 21 de ani imd 22 si nu simt nevoia la varsta asta sa fiu cu cineva, nu ca nu mi-as dori, dar imi place sa fiu sigur ceea ce nu inteleg eu de ce lumea ma intreaba daca am prietena cei doare pe ei capul fac ce vreau cu viata mea.
Eu zic sa nu iti mai bati capul, fa-ti multi prieteni care sa te aprecieze asa cum esti, si va veni in viata ta intr-un moment in care nu te astepti o persoana si pentru. tine.

| amethystmoon explică (pentru anonim_4396):

Mersi de raspuns, Rin92. Am pus si o poza, dar probabil va mai trece putin pana va fi aprobata si va aparea pe site. Ideea in cazul meu nu era ca sunt disperata sa am o relatie. Sunt la fel de exasperata de intrebarile si exclamatiile celor din jur. Doar ca de cele mai multe ori pentru fete e putin diferit, cel putin pentru unele dintre noi...

Răspuns utilizator avertizat
| AlCoLiKdEnIsA a răspuns:

Vai doamne!
Cu totii avem sanse... doar ca tu nu vrei sa le vezi e alta treaba... mie mi se par dragute fetele care au dintii cum ii ai tu. sincer vreau si eu crying imi plac pentru ca dau impresia de dinti de vampir. daca as da de un baiat cu dintii ca ai tai ar fi minunat. :-D, Nu te mai descuraja atata ai sa gasesti tu pe cineva;-)

| amethystmoon explică (pentru AlCoLiKdEnIsA):

Nu-mi vine sa cred, si eu imi apreciez dintii din cauza aceleasi analogii cu vampirii big grin Dar credeam ca doar mie mi se pare ca vampirii sunt niste creaturi fascinante... Multam de raspuns si Happy New Year! happy

| AlCoLiKdEnIsA a răspuns (pentru amethystmoon):

Cu placere... un an nou si fericit si tie.:*

| Kamiichu a răspuns:

Din cate ai scris aici se vede si felul tau de a fi. Mi se pari o fata, dupa cum ai spus si tu, desteapta care vrea o relatie sincera, frumoasa. Sunt fata si sper ca te pot ajuta. Nu toti baietii/barbatii sunt la fel. Trebuie, in primul rand, sa ai tu incredere in tine si sa nu arati lumii ca esti complexata de 'defectul' tau. Fii sigura pe tine si nu baga de seama, ca si cum nu ar fi. Daca faci asa, probabil si ceilalti nu vor avea o problema. Sper sa reusesti, bafta si un an nou fericit!

| amethystmoon explică (pentru Kamiichu):

Mersic de raspuns happy Faza e ca nu sunt deloc complexata, si stiu ca am destule de oferit si dintii aia care au crescut cum le-a venit lor chiar nu ar trebui sa conteze, dar cand vad ca totusi conteaza ma enervez pe regnul barabatesc... Dar nu ma mai gandesc acum la asta, ca ma prinde anul nou nervoasa big grin Thanks again. Happy New Year!

| Kamiichu a răspuns (pentru amethystmoon):

Asa e cel mai bine, bafta! Si multumesc, si tie un an nou fericit!

| Elena_Maria_Dragan_1992 a răspuns:

Exista o masca care se pune pe dinti, in cel mai rau caz se recurge la extragerea celor doi dinti si inlocuirea lor cu implanturi dentare pe pivot.Acum daca Dumnezeu a vrut sa fie asa, dc sa asculti idiotii cu pareri proste? Au alti oameni alte defecte mai grave si au familie si copii, nu dispera.

| amethystmoon explică (pentru Elena_Maria_Dragan_1992):

Mersi de raspuns, Elena_Maria happy Crede-ma, am luat in calcul toate metodele posibile. Problema e ca dintisorii mei au crescut asa pentru ca asa e canalul lor, nu pentru ca nu au avut loc sau ceva de genul. Iar implantul trebuie sa intre pe canalul dintelui, deci n-as rezolva mare lucru. In loc de un unghi de 45 de grade as obtine o inclinatie usor mai mica, si nu mi se pare ca merita durerea si banii... Happy New Year!

| AnaSuricata a răspuns:

Fi tu insuti.Nu trebuie sa iti pese de ceea ce iti spun altii.Problema se va rezolva.

| JustBlack92 a răspuns:

Sal.
Ce sa zic, in ziua de astazi se pune accentul pe cum arati, problema ta e destul de grea pentru tine, urata nu esti, nu ai gasit sa te duci la un dentist sa iti rezolve problema?, eu am vazut ce ai scris mai sus, dar sa cauti in alta parte, ce sa zic... sa fi optimista, esti de-o seama cu mine, asa ca multi ani inainte.
Numai bine.

| amethystmoon explică (pentru JustBlack92):

Multam de raspuns! multi ani inainte si tie happy Cum am mai spus si inainte, de ce ma trimite toata lume la dentist? Intrebarea mea era alta... Si credeti-ma, daca se putea face ceva in tara sau in strainantate, as fi rezolvat problema de mult.

| JustBlack92 a răspuns (pentru amethystmoon):

Nu poti sa te duci in strainatate sa rezolvi problema?

| amethystmoon explică (pentru JustBlack92):

Tocmai asta am spus mai devreme. Daca se putea, ma duceam.

| JustBlack92 a răspuns (pentru amethystmoon):

Am inteles, nasol.

| Marean24 a răspuns:

Se pare ca amandoi avem aceeasi problema ..eu am 24 de ani si sunt barbat. Oricat as incerca adica nu stiu. fetelor voi ce vreti? Un barbat care sa va iubeasca, sa aiba bani, sa arate bine, sa tina la voi nu?
Ei bine eu le am pe toate dar mereu gasesc fete nepotrivite. care sa ma insele sau care sa-si bata joc de mine, sau care sa profite financiar si emotional.
In fine ideea e ca da, exista si barbati care nu sunt superficiali, cel putin eu nu sunt, daca iubesti o persoana o accepti asa cum este, pentru ca tii la ea mai mult decat la orice pe lume, deci mai ai sanse. si inca marihappy. Asta e parerea mea. sper ca te-am ajutat.
Daca vrei sa vorbim da-mi add pe mess-u:marean_88@yahoo.com
Sarbatori fericite!

| Emma34 a răspuns:

Nu draga mea esti foarte frumoasa! Mergi la dentist si nu o sa mai fie nicio problema! o sa fie toti inebunitit dupa tine! esti cu adevarata frumoasa!

| amethystmoon explică (pentru Emma34):

Mersi Emma happy Nici n-am spus c-as fi urata. Mi se pare ca e o diferenta intre a fi urata si a avea dintisori de vampiri... Ce nu inteleg e de ce ma trimite toata lumea la dentist, daca dentistii n-au ce sa faca? S-a oferit unul sa-mi scoata toti dintii si sa-mi puna proteza ca la mosuleti, dar l-am refuzat...