| amethystmoon a întrebat:

Sunt noua pe aici si sper sincer sa gasesc raspunsuri la intrebarile mele, dar si sa pot sa dau raspunsuri folositoare la intrebarile altor membri... Trecand peste introducere, am o intrebare care poate sa para putin ciudata, dar mi-ar prinde bine o opinie obiectiva, mai ales din partea baietilor. Poate un defect al danturii ce nu poate fi corectat (cel putin nu cu tehnica de astazi si nu in Romania) sa ma faca atat de respingatoare pentru un barbat? Prin "defect" vreau sa spun ca incisivii laterali de sus (cei 2 dinti din lateralele celor din fata) sunt inclinati in afara. Merg la dentist regulat, am grija de igiena dentara si cu riscul de a parea lipsita de modestie sunt o tipa nu tocmai urata, desteapta, cu destule calitati. Imi place sa cred ca nu toti barbatii sunt atat de superficiali incat aspectul sa conteze atat de mult, si totusi de foarte mult timp sunt singura. Am 21 de ani si unii dintre cei cu care am iesit au avut curajul sa-mi spuna dintii mei sunt problema, altii doar au dat de inteles. Ca sa nu mai vorbim de comportamentul pe care il au cei care probabil cred ca fiind "urata" m-as culca cu oricine, numai sa ma simt si eu bagata in seama. Ei bine, nu e chiar asa. Dar asta e alta poveste si deja am scris o groaza aici, asa ca astept un raspuns. E vreun reprezentant al sexului masculin care cred ca si fetele ca mine au o sansa in dragoste? Si ii rog pe cei care au chef de comentarii marlanesti sa se abtina. Vreau niste opinii si atat, nu e nevoie sa fim nesimtiti unii cu ceilalti. Thanks!

55 răspunsuri:
| amethystmoon explică (pentru RAY):

Multumesc pentru opinie. Ti-a dat Sviri mai jos un raspuns (pentru care-i multumesc pe aceasta cale) si cred ca rezuma cam ce as mai fi avut eu de spus... Am spus eu cumva ca-l caut pe Fat Frumos? Nu-mi aduc aminte. Da, sunt pretentioasa, recunosc, dar nu cand vine vorba de aspect. Ma intereseaza mai mult ca un tip sa stie sa se exprime corect (nicio aluzie la scaparile gramaticale din postariel tale tongue ), sa stie sa aprecieze niste valori sau sa aiba ambitie sa-si cladeasca un viitor. Nu caut un barbat frumos, nu stiu de ce ai tras tu concluzia asta. Caut un barbat care sa ma merite. Pentru ca decat sa stau cu un oarecare cu iq de pechinez mai bine astept o viata intreaga...

| amethystmoon explică (pentru Hombre):

Daca te uiti mai sus, am explicat asta ca raspuns la postarea facuta de Elena_Maria_Dragan_92).

| AnaSuricata a răspuns:

Fi tu insuti.Nu trebuie sa iti pese de ceea ce iti spun altii.Problema se va rezolva.

| RAY a răspuns (pentru Someonewhoappreciatelife):

Lasa vrajeala cu cutia nu tine

| amethystmoon explică (pentru RAY):

Si eu care rugasem indivizii ca tine sa se abtina de la comentarii...

| RAY a răspuns (pentru amethystmoon):

De ce ca spun adevarul nu, tu te-ai lua cu un urat si sarac nu

| CataC a răspuns (pentru cristi202):

Trecem la pnatofi daca nu te-am convins cu pietenele. happy
Degeaba sunt cei mai comozi si cei mai caldurosi, daca nu arata bine nu-i cumperi. De cele mai multe ori nici ajungi sa-i probezi, sa-ti dai seama ce comozi si cadurosi sunt!winking
N-am zis ca n-o va iubi nimeni, doar ca se micsoreaza considerabil numarul celor care vor dori sa o cunoasca/iubeasca/etc.
O sa fie o probelma si cu alegerea unei anumite game de joburi, dar asta e alta discutie. happy
Un an nou excelent!

| Emma34 a răspuns:

Nu draga mea esti foarte frumoasa! Mergi la dentist si nu o sa mai fie nicio problema! o sa fie toti inebunitit dupa tine! esti cu adevarata frumoasa!

| Someonewhoappreciatelife a răspuns (pentru RAY):

Nicio problemă. Asta e felul cum văd eu lucrurile. Dar nu aştept ca toţi să gândească şi să simtă ca mine happy

| cristi202 a răspuns (pentru amethystmoon):

Cu placere. Daca raspunsul meu ti-a fost de folos, atunci sunt bucuros.
Cit despre inaltimea ta, oare faptul ca esti inaltuta nu e un incovenient pentru unii baieti, care sunt mai scunzi?

Răspuns utilizator avertizat
| JustBlack92 a răspuns:

Sal.
Ce sa zic, in ziua de astazi se pune accentul pe cum arati, problema ta e destul de grea pentru tine, urata nu esti, nu ai gasit sa te duci la un dentist sa iti rezolve problema?, eu am vazut ce ai scris mai sus, dar sa cauti in alta parte, ce sa zic... sa fi optimista, esti de-o seama cu mine, asa ca multi ani inainte.
Numai bine.

| amethystmoon explică (pentru RAY):

Decat cu unul care scrie tine, mai bine urat si sarac... Credeam ca exista niste reguli pe site-ul asta referitoare la gramatica si ortografie.

| amethystmoon explică (pentru RAY):

Pardon, unul care scrie ca tine. Am mancat un cuvant... Nu ca ai fi observat, dar poate mai citesc si altii big grin

| amethystmoon explică (pentru CataC):

Stiu ca raspunsul asta era pentru Cristi, si nu pentru mine, dar daca nu intervin o sa am impresia ca ma vorbiti pe la spate tongue Cum ai spus si tu, partea cu job-urile e alta discutie si eu oricum nu am de ce sa-mi fac griji pe partea asta, dar sa nu uitam ca si Adele e plinuta intr-un domeniu in care se poarta anorexicele. Bine, stiu, are dintii drepti... Whatever. Poate plec in Japonia, unde vedetele platesc sa-si strambe dintii tongue

| amethystmoon explică (pentru Emma34):

Mersi Emma happy Nici n-am spus c-as fi urata. Mi se pare ca e o diferenta intre a fi urata si a avea dintisori de vampiri... Ce nu inteleg e de ce ma trimite toata lumea la dentist, daca dentistii n-au ce sa faca? S-a oferit unul sa-mi scoata toti dintii si sa-mi puna proteza ca la mosuleti, dar l-am refuzat...

| amethystmoon explică (pentru cristi202):

Ba da, nici nu mai tin minte de cate ori nu m-a intrebat cate unul de ce am crescut asa inalta... De parca m-au udat ai mei la radacini cand eram mica si de aia nu m-am oprit la 1, 50. Si partea proasta e ca parca toti baietii au uitat sa creasca...

| amethystmoon explică (pentru jimmiesrustled):

Puntul 1) din cate imi amintesc am poza de profil, punctul 2) nu mi-am scos coltii de vampir in poza ca sa poti sa-ti dai seama happy

| amethystmoon explică (pentru JustBlack92):

Multam de raspuns! multi ani inainte si tie happy Cum am mai spus si inainte, de ce ma trimite toata lume la dentist? Intrebarea mea era alta... Si credeti-ma, daca se putea face ceva in tara sau in strainantate, as fi rezolvat problema de mult.

| JustBlack92 a răspuns (pentru amethystmoon):

Nu poti sa te duci in strainatate sa rezolvi problema?

| amethystmoon explică (pentru JustBlack92):

Tocmai asta am spus mai devreme. Daca se putea, ma duceam.

| JustBlack92 a răspuns (pentru amethystmoon):

Am inteles, nasol.

| cristi202 a răspuns (pentru amethystmoon):

Inseamna ca si inaltimea e o problema, mai ales ca esti fata.
Dar nu, nu baietii au uitat sa creasca, ci tu ai intilnit doar baieti mici. Vei intilni si baieti mari. Dar, cum am zis, cine te va iubi, te va iubi asa cum esti, pentru ce ai in interior, pentru personalitatea ta, pentru ceea ce esti tu. Nu pentru "ambalaj".

| amethystmoon explică (pentru cristi202):

Nu stiu ce sa zic. In fond nu e vorba strict de cei pe care i-am intalnit eu personal, ca doar merg pe strada zi de zi si rar se intampla sa trec pe langa un barbat care sa fie mai inalt ca mine. Dar asta e cu totul alta poveste...

| cristi202 a răspuns (pentru amethystmoon):

Da, e cu totul alta poveste, insa vrei nu vrei, crezi sau nu, tot te afecteaza. Nu cred ca exista vreun baiat care sa accepte usor o prietena mai mare ca el ca si inaltime. Pentru baieti aspectul fizic e important in acest sens. Cum ar arata o mogildeata de om de 1, 60 inaltime sa te ia pe tine in brate? Ei nu pot accepta. Desi in centrul Timisoarei am vazut o data o fata inalta aproape cit mine, care umbla imbratisata cu un baiat, insa nu statea ea cu capul la pieptul lui, ci el isi punea capul pe pieptul ei, caci acolo era ca si nivel de inaltime, mult mai mic decit ea. Daca el a putut accepta situatia, e OK pentru ei, insa chiar si mie, care imi place sa ii accept pe oameni asa cum sunt, mi s-a parut totusi o situatie destul de ciudata. Barbatul trebuie sa fie barbat, si asta presupune o oarecare diferenta fizica incit el sa fie mai mare, mai puternic. La urma urmei, voi, fetele, aveti nevoie de protectie, aveti nevoie de un brat puternic care uneori sa va ajute la ceea ce voi nu puteti face. Sotia mea are un fizic de invidiat, e o femeie puternica fizic, si rezistenta, insa nu pot sa nu zimbesc uneori cind vine la mine cu un borcan in care a pus ceva pentru iarna si ma roaga sa ii desurubez capacul (unele capace, pentru ca se creaza acel vid in interior care pastreaza produsul, se desfac greu, si nu oricine poate desfac eun capac din acelea) - asta e, oricit de puternica ar fi o femeie, in unele privinte are nevoie de puterea barbatului pentru a face ceea ce trebuie facut.
Deci nu e numai problema cu dintisorii, ci si a inaltimii in gasirea unui partener. Si atunci e clar ca sansele sunt si mai mici. Dar stai linistita, bunica mea avea o vorba care ma face sa rid mereu cind ma gindesc la ea: "fiecare sac isi are ptecul sau". O sa iti gasesti si tu "petecul". Poate mai tirziu, poate mai devreme, insa il vei gasi. La cum esti ca persoana, sigur nu il vei scapa.