| GiuliaTamas a întrebat:

Buna sunt o fata de 12 ani si mie nu imi plac fitele si urasc fustele mini si sa barfesc si nu ma preocupa baietii. dar este o fata pe nume miri la noi in cartier si careia ii place sa barfeasca. iar eu am o prietena foarte foarte buna care e la fel ca mine nu se imbraca fitos si din astea. si vinerea trecuta miri i-a spus lui gabi (prietena mea asa o cheama) ca am barfit-o la ea si asta e chiar o minciuna gogonata noi doua stim ca miri barfeste si i-am spus lui gabi ca nu imi place de miri si nu as vrea sa imi fie prietena si tot asa chiar daca o urasc eu pe ea nu am barfit-o! si eu astazi am aflat asta pentru ca de fiecare data cand mergeam in cartier gabi nu ma baga in seama si chiar habar nu aveam de ce azi mi-a spus mami la masa ca mama lui gabi i-a zis lui mama mea ca gabi i-a spus mamei ei ca eu am barfit-o si chiar nu este adevarat sa stiti ca ieri neam inpacat. dar nu ii la fel ea venea dupa mine in fiecare zi dar acum no mai face noi defiecare data ne insultam si chesti din astea si ne spuneam ca nu stim nimic ca venind de la ea stiu ca nu spune din suflet defiecare data imi spunea cand ieseam afara fata de peste si eu ii spuneam prostuta pentru ca venind de la ea nu este o insulta si vad ca de cand ne-am impacat se poarta frumos cu mine si de la ea ii ciudat si nu-i de ras vreau sa fim ca inainte vreau sa ii spun ceva dar nu stiu ce ma puteti ajuta va implor aceasta fata este singura mea prietena! va imploor! (ma iertati pr greselile de ortografie)

6 răspunsuri:
| Turquoise a răspuns:

Incearca sa te comporti tu la fel ca inainte si vezi cum reactioneazathinking daca nu face si ea la fel ca inainte trebuie sa aveti o discutie serioasa :-s

| andrey17 a răspuns:

Greseli de ortografie...straight face crede-ma sunt multe! nu le discut pentru ca nu asta e subiectul. Invata sa explici mai bine ca mai tau ia spui "lui" mami meu ca mami lui gabi i-a spus lu' mami meu. sunt bulversat nu inteleg mai nimic... in fine. daca de poarta frumos cu tine, ce mai vrei? poate e ciduat de la ea dar oamenii se schimba si poate gaby a realizat ca ar trebui sa se comporte mai frumos cu tine daca vrea sa te aiba prietena. In orice caz, daca nu va certati e bine, ce mai conteaza? cum am spus oamenii se schimba

| ilovemusic a răspuns:

Nu stiu, adu-ti aminte ce vrobeati inainte si deschide anumite subiecte despre care vorbiti in general.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti prea pustoaica si de aceea inca nu

| Dumb0 a răspuns:

Ca sa fiti la fel ca inainte este foarte simplu si usor. Dupa ce va intelegeti mai bine, cand stii tu ca este momentul, daca este la tine sa nu stiu cand va jucat asa, intr-o serie de gadilari laughing pe care i le dai, va mai bateti (in gluma) putin si i spui prostuta sau cum ii spuneai, iar arunci o sa vezi cum reactioneaza. Daca reactioneaza negativ iti ceri scuze si ii spui ca ai vrut sa fiti ca inainte si de aici chiar nu mai stiu ce se va intampla dar sper ca nu se va supara. big grin XD