| BBEgirl a întrebat:

Sunt prietena cu un baiat de un an jumate si ne intelegem perfect, ne ajutam reciproc la diverse probleme, cei mai buni prieteni. Acum o saptamana el a venit cu ideea sa incepem o relatie, a fost perfect pana azi cand a decis ca e mai bine sa revenim la stadiul de foarte buni prieteni ca sa nu stricam ce am contruit intr-un an jumate de amicitie. Chestia e ca m-am atasat mult de el in saptamana asta cat am fost impreuna, mai ales ca il si stiam de atata timp si sincer mi-ar pica greu sa il vad cu o alta fata. Inainte cand eram doar prieteni nu ma deranja dar acum da. Pe de-o parte e mai bine cum zice el ca nici eu nu vreau sa dam cu piciorul la tot si vreau sa ramanem prieteni, ca tinem unul la celalalt, dar pe de alta parte imi pare rau ca s-a terminat, chiar daca a fost putin. Cum sa ma comport de acum inainte? Sa incerc sa ma obisnuiesc cu el asa cum eram inainte si sa ma obisnuiesc cu ideea ca intr-un viitor apropiat va exista alta fata si eu raman cea mai buna prietena a lui?

Răspuns Câştigător
| vangaelis a răspuns:

Dar cum sa nu? replica clasica" mai bine ramanem amici, ca sa nu stricam prietenia noastra"...pffff. dupa ce ca ca se cunosc, au incredere unul in altul si se inteleg nu vad ce motiv ar fi sa nu se cupleze. Eu as prefera o persoana in genul acesta...adica sa stiu ce-i poarta mintea, nu o oarecare.

5 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Cred ca nu s-a consumat si un act sexual, ca atunci s-a dus dracului prietenia adevarata si reala?

| BBEgirl explică (pentru onasis1961):

Nu, nu s-a intamplat nimic indecent, doamne fereste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vangaelis are dreptate,nu are rost sa-ti bati capul cu un baiat care azi,,sufletul meu, viata mea'' si maine,, te vad ca pe o sora'' sau,, nu e vina ta, e vina mea, esti prea buna pentru mine''.
Probabil baiatul a vrut doar sa vada cada accepti si nicidecum sa fie cu tine.

| vangaelis a răspuns:

Un aiurit este baiatul ala. el a inceput, el strica.

| monicutzaMonicutz a răspuns (pentru vangaelis):

Chiar ca ai dreptate

| vangaelis a răspuns (pentru monicutzaMonicutz):

Dar cum sa nu? replica clasica" mai bine ramanem amici, ca sa nu stricam prietenia noastra"...pffff. dupa ce ca ca se cunosc, au incredere unul in altul si se inteleg nu vad ce motiv ar fi sa nu se cupleze. Eu as prefera o persoana in genul acesta...adica sa stiu ce-i poarta mintea, nu o oarecare.