| GeorgeHiphop a întrebat:

Buna T.P.U.Am nevoie de ajutor, am o problema. cei de acasa (familia) imi spun ca sunt "capos" si "ciudat"., de vreo luna ne certam in continouare si nu se schimba situatia, cum sa procedez? ...pe langa asta nu mai ies nici afara, arat ca un suparat..etc si stau toata ziua pe laptop. astept raspunsuri, mersi!

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si de unde sa stim noi ca nu au dreptate?

| stoica1 a răspuns:

Incearca sa faci mai mult ce zic ai tai ca poate esti cat de cat capos. Gandeste-te ca ei nu-ti vor rau. Sper ca te-am ajutat FUnda?

| onasis1961 a răspuns:

Dar pune-ţi o problemă! Poate familia are dreptate.De ce nu ai o discuţie directă şi sinceră cu ei!

| darrio2007 a răspuns:

Poate au dreptate.Aici mai intervine si conflictul intre generatii.Este foarte des intalnit intr-o familie.

| UPSsss a răspuns:

Buna,daca aveai doar o singura persoana impotriva ta intelegem ca vina putea fi la ceealalta persoana dar atata timp cat toti iti spun ca ceva nu merge inseamna ca intr-adevar ceva nu este in regula! cred ca ar trebui sa stai de vb cu ei si sa vezi ce ii deranjeaza cu adevarat, si sa incerci sa te schimbi un pic! nu uita daca poti avea incredere in cineva di viata ta acest cineva face parte din familia ta!