| anonim_4396 a întrebat:

Buna, tocmai m-am despartit de prietena mea cu care am locuit 6 luni. Era o tipa ok cuminte, dar dupa ce am aflat trecutul ei s-a dus totul fiind certuri etc. Cumva mi-am facut o imagine despre ea, stiam ca nu o sa tina ea avand 21 ani si felul ei mai aventuriera in trecut, Intuiam cumva ca nu e de incredere. Misterioasa, mai secretoasa, mici minciuni in relatii, gemeni.
Cum ne-am despartit, e ciudat cumva imi este dor de ea, eu stiind ca nu a fost sa fie etc dar e acolo ceva ce ma macina. Ea a trecut mai repede peste fiind mai tapana emotional cu experientele ei din trecut.
Imi placea de ea fizic, cumva in capul meu daca nu gasesc una la fel de buna macar nu trece, stiu ca nu e o gandire sanatoasa.

Noi am stat in oradea, acum am ramas aici unde nu prea am cunostinte multe, familia, si cand eram cu ea era sentimentul ala ba esti doar tu si atat, stiam cumva ca am un minus si pot deveni nasol psihic.

Nu vrea sa ma duc acasa cu ai mei, dar si aici singur chirie etc, fara cunostinte e greu nu stiu.

Am zis sa scriu aici in mare ce e cu viata mea capul meu, nu pot lua o decizie parca nicicum nu e bine orice aleg.

6 răspunsuri:
| LisaJulie a răspuns:

Va dura ceva dar vei merge mai departe si vei gasi o alta fata, cand ai relatii mai lungi e normal sa se intample asa si sa te gandesti numai la persoana cu care ai fost

| Violleta2022 a răspuns:

Fiecare traieste cum decide!
Tu ai renuntat la o femeie formidabila si acum te plangi?
Asta este, inveti din greseli si pe viitor nu le mai repeti, ca ajungi in impas daca nu gandesti cand iei decizii pripite sau egoiste, suferind inzecit.

| kalasnicov22 a răspuns:

O sa gasesti alta la fel.

| popapopica a răspuns:

Esti superficial.
Iti place de ea doar fizic. Asa afirmi singur.
Te bazezi pe ea pentru controlul tau emotional. Asta nu e bine. E timpul sa te maturizezi.
Vorbesti de varianta de a te intoarce la parinti. Inseamna ca nu ai nici macar un loc de munca? Te intretinea fata?
Cat despre chestia cu trecutul... voi incercati diferite fete dar vreti ca ele sa nu fi avut un trecut. De unde atatea fete neincepute? Inca o dovada a superficialitatii.

| Cipi1212 a răspuns:

Dacă a fost aventurieră nu înseamnă că nu te-a iubit.

| adam7 a răspuns:

Nu te grăbi să cauți altă fată cat încă esti bulversat.
Ia-o ușor și regăsește-te, începe să ții la tine.
Fă lucruri ce-ți făceau plăcere, ieșiri cu prietenii, munca, hobby.
Încearcă și forțat dacă nu ai chef să le faci, gândește-te ca totul e în creierul și poți dacă vrei!