| vanesaandra a întrebat:

Buna TPU A inceput sa imi placa de un baiat si ele cam nepasator gen daca cineva il intreaba ce faci el zice :verifica sau nu stiu cum sa zic.Are o atitudine mai smechera. Cand prietena mea ii spunea de mine dar nu pe nume ci pe o porecla sa nu isi dea seama cine sunt el a zis,, Spune-i fetei retardate sa vb fata in fata cu mine daca vrea" Iar dupa a inceput sa fie insistent ca si cum i-ar pasa.Iar dupa prietena mea i-a dat prea multe indici si-a dat seama cine sunt adica doar a intrebat. Dupa prietena mea a zis ca nu zice dupa el a spus,, Zi!"Iar dupa prietena mea m-a intrebat daca ii zice? Eu am spus sa ii spuna ca va afla in ziua urmatoare de la mine dar.Eu nu vreau sa ii spun adica ce sa fac cum sa ma comport cu el fiindca intr-un fel.As vrea sa ii spun dar nu prea mult. Daca chiar o sa trebuiasca sa ii spun as vrea sa fim singuri.Dar el e mereu inconjurat de multi prieteni.Va rog spuneti-mi ce sa fac?! RAPID! FUNDA :*

3 răspunsuri:
| Peaches a răspuns:

Ori faci un lucru ori nu-l faci. Trebuie sa fii hotarata, nu ezitanta. Si mai trebuie sa intelegi ca orice actiune ai alege s-o faci, ea va avea anumite urmari pe care trebuie sa ti le asumi cu curaj. Daca te hotarasti sa-i spui, il chemi si ii spui. Daca te hotarasti sa nu ii spui atunci nu-l mai bate la cap prin intermediari.Nici altfel.

| Unicubeii a răspuns:

Eu spun sa il chemi intr-un loc retras, spune ca e urgent. Spune-i verde-n-fata care-I treaba si daca el va intelege, va fi bine.:*

| Alin0396 a răspuns:

Cel mai bine iti faci curaj si ii spui ceea ce simti, ca sa nu regreti mai tarziu. eu am 21 ani si acu circa un an nu am avut o problema asemanatoare si mi-a lipsit acest curaj si am pierdut enorm