| Ioana471769 a întrebat:

Acum câteva zile fratele meu mai mare(cu 5 ani) mi--a dat telefonul lui ca sa caut cum se numeste o scoală de care spune el(am căutat pe fb in conversatiile lui pt ca un prieten ia spus de acea scoală)si am gasit o conversatie despre scoală cu iubitul mamei mele(tata si mama sunt divortati de 6 ani si nu isi vorbesc de loc).Si cum nu găseam numele scolii am dat la începutul conversatiei si am gasit un mesaj de la iubitul mamei pt fratele meu: Bine,iti spun dar sa nu mai spui nimănui, mai ales mamei tale. Iubitul mamei la întrebat daca eu si fratele meu mai vrem sa se împace mama cu tata.Fratele meu ia raspuns ca e imposibil si nu se pun întrebări deastea apoi iubitul mamei vorbea de religie si fratele meu nu crede in dumnezeu(ca el a creat lumea, ca avea "puteri magice" etc) si ia zis pa si nu au mai vb despre asta.M-am enervat extrem de tare.Ce drept are el sa intrebe asta?! El nu este nimic pentru mine. Dupa iubitul mamei ia scris ca ori cum mama la îndepărtat si asa.Fratele meu ia zis ca daca se plânge de mila nu rezolva nimic.Ce nesimtit?! Ce,daca apelează la fratemiu se căsătorește cu mama?! Nu! Mama nici nu îl iubeste vroia sa avem o casa frumoasa si posibilitati.El nu are servici, îl intretine tatăl lui.Mentionez ca el mereu mă face nerespectuasa si încuiată. Intrebarea:Sa ii spun mamei despre acea conversatie sau nu? Ce părere aveti?

Răspuns Câştigător
| pisoias a răspuns:

Nu spui nimanui nimic pentru ca nici nu trebuia sa citesti acel mesaj, deci ignora-l.Mai devreme sau mai tarziu mama ta isi va da seama cine este de fapt iubitul ei.

6 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Nu, nu spui nimanui. Ar fi trebuit sa nu o citesti. Oricum este o conversatie fara nici o urmare practica. Individul acela a incercat diferite cai de a se apropia de fratele tau si de mama ta, fratele tau l-a respins. In urma acestei conversatii, care este mai mult un monolog, nu se va intampla nimic. De ce ai face probleme si mamei, si fratelui si mai ales tie ca ti-ai bagat nasul in ce nu te priveste?

| KamaSutra a răspuns:

In primul rand, nu ar fi trebuit sa o citesti fiindca era intimitatea lui.
In al doilea rand, nici ce a facut iubitul mamei tale nu e ok, nu asa ar fi trebuit sa se apropie de voi.
In locul tau, eu i-as spune mamei.

| Mayar a răspuns:

Nu inteleg nimic. Omul acela a vrut sa stie daca se baga peste relatia dintre parintii tai si mai distruge si ce a mai ramas, sau poate sa fie impreuna cu mama ta. Si cu privire la Dumnezeu, cei care nu cred in Dumnezeu sut retardati, nu ar exisdta ei fara Dumnezeu. Si acum, vai Doamne, tot el este de vina si voi il injurati si jigniti. Ce copii needucati sunteti! Dumnezeu sa-l fereasca de asa oameni nebuni!

| Resurrection a răspuns:

Nu ii spune nimic, cel mai probabil se va supara pe tine. Si gandeste-te ca ea face totul ca sa va fie voua bine.

| Amegadaisuki a răspuns:

Ar trebui sa uiti tot pentru ca daca spui si strci 'relattia' sti iei o sa zica la un momendat ca este vina ta dar daca tie ti se pare ca nu este in regula ar trebui sa-i spui big grin

| Ioana471769 explică:

Mama stie deja cat de nesimtit e si cum se poarta cu mine.De aceea vrea sa nu il mai vadă dar el merge dupa ea la servici si o suna mereu dar ea nu ii răspunde dar el o mai suna de 20 de ori si mama ii zice pa si el zice nu nu mai stai un pic.E nebun.Si se plânge mereu.Vai ca ma doare spatele, vai ca m-am ars pe picioare(si-a pus ulei de măsline pe el sa se bronzeze când afara erau 35 de grade.Nu se gândea ca e ca si cum ti-ai pune ulei incins pe tine?! Si când mama nu vrea sa meargă in fiecare sâmbătă la el, vine si aduce cu el ciorba, tot felul de mâncare etc.Adica noi nu avem ce manca?! Mama le da mereu săracilor de lângă blocul nostru.Mama vrea sa nu îl mai vadă dar el nu o lasă in pace.E obsedat.Si mereu când îmi zice ca sunt nerespectoasa si încuiată eu ii zic ca nu e asa si el imi zice asa:Cauta pe internet! Asa esti! Si la început odata vorbea cu bunica mea si i-a zis ca el a baut foarte mult si a si fumat dar s-a lăsat si ieri bunica a adus aminte de acea chestie si nu a recunoscut.E mincinos si e obsedat de biserica.Mamei ii e mila de tatăl lui pentru ca el isi cumpara mâncare buna si tatălui sa ii cumpara doar crenvursti.Si fratele meu stie ca am citit chestia aia.El mereu mă lasa cu telefonul lui dar imteleg când nu mă lasă.Si eu îl las sa facă ce vrea pe al lui.Care credeti ca e personajul negativ? El ca la face in toate felurile si nu o lasă pe mama in pace sau eu care nu stiu daca sa ii zic despre conversatie sau nu?