| Alexandracoman433 a întrebat:

Buna TPU alalta seara sa spânzurat un vecin de al meu care stătea gard in gard cu mine pe la 9 și ceva seara nu mai suporta sa fie arestat la domiciliu și a cedat si a ales sa se spânzurare și eu am auzit cum plângea mama lui și ia tăiat funia de la gât dar degeaba nu la putut salva a venit repede ai un prieten de a lui și nu a reușit să-l salveze și eu mereu mă gândesc la asta îmi pare foarte rău că a făcut asta nu știu de ce îmi zboară gândul doar la el mereu și la ce s-a întâmplat. oare de ce îmi vine mereu in gând? m-am speriat foarte tare că a făcut asta băiatul avea 25 de ani

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cum de ce-ti vine in gand?
Fiindca este nromal sa te gandesti... abia s-a intamplat nenorocirea, sa ai un vecin mort langa casa.
O sa treaca, in cateva zile il duc la groapa si nu vei mai avea probleme.

| dullcat a răspuns:

Buna.E normal sa te loveasca aceasta stire mult mai intens decat atunci cand auzi ca se intampla cuiva strain, care eventual apare si la stiri, dar nu iti lasa vreo impresie, ci treci repede peste. Insa cand cunoastem persoana impactul emotional e mult mai mare, vedem lucrurile din alta perspectiva.

| Freya1 a răspuns:

Și eu aveam chestii de genul cand murea un vecin, acum sunt imuna.

Cumva e logic având în vedere ca să întâmplat o tragedie lângă tine sa te simți asa.Dar cu timpul iti va trece.

| Lioana a răspuns:

Trist. Dar durerea cea mare o poarta mama lui. Pe tine te afecteaza doar putin, pentru ca l-ai cunoscut. Cu timpul va trece.

| DeMicUnCălător a răspuns:

Bucurăte pentru el. Acum nu mai suferă, nu se mai chinuie. nu mai este arestat.
Unii oamenii aleg calea asta pentru că sunt mai slăbuți. Și doar așa pot oprii suferința.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dumnezeu să-l ierte!
Te gândești la asta, deoarece te-a traumatizat experiența trăită.
In timp, vei uita.

| DovleacTurbat a răspuns:

E normal, fiind atât de aproape de tine.
Menține-ți mintea ocupată, oricum nu poți să uiți, mai ales acum, până îl înmormântează.
Asta e, suntem stăpâni doar pe propria viață, nu trebuie sa ne simțim vinovați pentru alegerile celorlalți.

| Smolbean a răspuns:

Pentru ca îți era cunoscut, mai apropiat, fiind și vecin.
Am trecut, și trec, printr-o experienta asemănătoare. Se fac 2 ani anul asta de când un coleg de clasa s-a spânzurat, am fost colegi de banca la tic. Avea 19 ani. Nici în ziua de azi nu știu motivul.
Tot mereu îmi amintesc de el.
Vor rămâne în amintirea noastră!
Imi pare rău pentru experienta prin care treci!

| depression17 a răspuns:

Care e intrebarea?

| Sabina_Andreea_1994 a răspuns:

Din cauza sperieturii, de aceea itii vine mereu in cap. Itii e frica de ceva... Încerca sa iti dai seama ce iti provoaca frica.